БІРЮЧИЙ 018 або НЕОШАМАНІЗМ. СИЛА РИТУАЛУ

chernozem.info 06.02.2019
1.Учасники проекту «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу»
Учасники проекту «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу»

7 лютого о 18:00 в Хмельницькому обласному художньому музеї, за адресою вул. Проскурівська 47, відбудеться урочисте відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під назвою «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Юрій Коваль за роботою на резиденції BIRUCHIY
Юрій Коваль за роботою на резиденції BIRUCHIY

Мультимедійний проект з глибокими змістовними творами було створено на півострові Бирючий Херсонської області у вересні 2018р., де вже протягом останніх 14 років традиційно збираються найвідоміші українські та зарубіжні митці для участі в найвагомішій та найдовше існуючій в Україні мистецькій резиденції.

Локація міжнародної резиденції сучасного мистецтва BIRUCHIY
Локація міжнародної резиденції сучасного мистецтва BIRUCHIY

Минулого року проект було реалізовано за підтримки грантової програми Українського Культурного Фонду. Після підсумкової виставки результатів художнього дослідження в галереї сучасного мистецтва на півострові Бирючий, в жовтні проект був експонований в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї та у листопаді в просторі Туристичного інформаційного центру м. Запоріжжя ArtHub Zp. За підсумками 2018 року було видано однойменний проекту каталог, який включив до себе культурологічні тексти, ілюстрації робіт учасників, рецензії мистецтвознавців і експозиції виставок.

Жанна Кадирова, «МАГІЯ», діджитал інсталяція, 750 х 100 см., 2018
Жанна Кадирова, «МАГІЯ», діджитал інсталяція, 750 х 100 см., 2018

Наталія Філоненко відвідала Україну спеціально для роботи над проектом «Бірючий 018 або Неошаманізм. Сила ритуалу», тому що протягом останніх шести років мешкає в Ванкувері та вивчає мистецькі і духовні практики індіанських племен Північної Америки і Канади. Будучі дипломованою кураторкою (магістр сучасного мистецтва і кураторської діяльності Бард Коледжу, Нью-Йорк, США), професійним арт-критиком та учасницею легендарної «Паризької Комуни» (1990-1994 рр) – першого художнього сквоту на території України, магічного місця і явища, що перетворилося на точку відліку для становлення сучасного українського мистецтва, Наталія Філоненко запропонувала новий погляд на вивчення цієї теми – «Неошаманізм об’єднує різноманітні явища, пов’язані з освоєнням магічних і містичних практик сучасними людьми, незалежно від їх походження та культурних традицій. Шаманські практики стали універсальними – очистилися від етнічного, територіального і релігійного контексту та адаптовані до будь-якої людини, а художник у сучасному суспільстві може демонструвати конструктивний та толерантний погляд на співіснування та взаємодію різних релігійних та культурних кодів, може виступати як філософ та провідник прогресивних ідей, які сприяють вибудовуванню позитивної ментальності у сучасній Україні».

Альона Науменко за роботою на резиденції BIRUCHIY
Альона Науменко за роботою на резиденції BIRUCHIY

На виставці мистецьких творів у м. Хмельницький, відвідувачі зможуть побачити живопис, графіку, фото, офорт, відео-арт та інтерактивні полотна.

В програмі відкриття виставки на гостей чекатиме екскурсія творами від організаторів проекту Геннадія Козуба та Олени Сперанської і презентація каталогу проекту «Неошаманізм. Сила Ритуалу».

Альбіна Ялоза за роботою на резиденції BIRUCHIY
Альбіна Ялоза за роботою на резиденції BIRUCHIY

Виставка триватиме до 28 лютого, 2019р.

Офіційні інформаційні партнери: Телеканал «TV7+» та Телеканал «ЕКСКЛЮЗИВ»

Організатори:

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY

Хмельницький обласний художній музей

Учасники проекту:

Андрій Блудов (Київ), Володимир Будніков (Київ), Артем Волокітін (Харків), Ксенія Гнилицька (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Жанна Кадирова (Київ), Юрій Коваль (Львів), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Маліновська (Харків), Олекса Манн (Ужгород), Альона Науменко (Київ), Віктор Покиданець (Херсон), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Ельміра Шемседінова (Київ), Аліна Якубенко (Київ), Альбіна Ялоза (Одеса).

Куратор: Наталія Філоненко (Ванкувер, Канада)

МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА BIRUCHIY – це наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006р., є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту, поєднуючи функції художньої лабораторії, платформи для дискусій та майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 14 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів і 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, та ін.

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі