Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Чорна хмара — Київська бієнале 2019

chernozem.info 05.09.2019

Чорна хмара — Київська бієнале 2019

У ЖОВТНІ ВІДКРИЄТЬСЯ КИЇВСЬКА БІЄНАЛЕ 2019, ПРИСВЯЧЕНА СУСПІЛЬНИМ ТРАНСФОРМАЦІЯМ ЦИФРОВОЇ ДОБИ

З 11 жовтня по 23 листопада у Києві відбудеться міжнародний форум мистецтва і знання «Чорна хмара — Київська бієнале 2019». Учасники та учасниці з Німеччи- ни, США, Франції, Голландії, Індії, Марокко та інших країн обговорять глобальний вплив технологій на сучасну політику і культуру та історичні зміни, що його спричи- нили. Мета цьогорічної Київської бієнале — спільно виробити послідовне розуміння останніх трьох десятиліть в історії Східної Європи, які були визначені Чорнобиль- ською катастрофою, розпадом СРСР та згодом появою феномену великих даних.

Мультидисциплінарний проект об’єднає філософів, художників, дослідників, музи- кантів та активістів з усього світу. Програма, окрім виставкової частини, передба- чає лекції, покази фільмів та дискусії. Організатором Київської бієнале вже втретє виступає Центр візуальної культури. Айдентика події була спеціально розроблена відомою голландською дизайн-студією Metahaven. Проект проходить за підтримки ERSTE Foundation, Foundation for Arts Initiatives, Goethe-Institut, Prince Claus Fund та Українського культурного фонду.

У 2019 році Київська бієнале стала частиною новоствореного Альянсу східно- європейських бієнале сучасного мистецтва (Biennale Praha, Biennale Warszawa, Kyiv Biennial та OFF-Biennale Budapest), співініціаторами якого були представники Центру візуальної культури. Першою подією цього об’єднання стала Варшавська бієнале, що пройшла у травні-червні цього року.

«Міжнародний форум у Києві охопить одразу кілька тематичних блоків: нові медіа, політика, архітектура, екологія і дозволить створити платформу для обговорення актуальної ситуації за допомогою мистецьких практик і гуманітарного знання. Засновуючись на перетині мистецтва, науки і кри- тичної теорії, «Чорна хмара» запропонує міждисциплінарну перспективу на проблему приватності, великих даних і штучного інтелекту, окресленню соціальної й політичної ролі технологій сьогодні», — розповідають представ- ники Центру візуальної культури.

Київська бієнале — це одна з найочікуваніших мистецьких подій року, яка вже втретє відбуватиметься у столиці. У 2015 році Центр візуальної культури предста- вив «Київську школу», що інтегрувала виставкові проекти у площину публічного обговорення і рефлексії. А в 2017-му — «Київський Інтернаціонал», що досліджу- вав емансипативний потенціал політичного Інтернаціоналу.

________________________________________________________

  • Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
    Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі