ДЕКОМПРЕССИЯ: ПАРИЖ-КИЕВ

Евгений 17.06.2015

Среди всего многообразия творческих жанров Украинской весны именно эта часть масштабного весеннего действа во французской столице привлекла наибольшее внимание искушенной местной публики. В церкви Сен-Мерри в принципе ничего похожего ранее не устраивалось! К тому же расположена она недалеко от центра Помпиду – т.е. в непосредственной близости от людского круговорота. Построенная в стиле “пламенеющей готики”, она словно притянула на фасад обожженные арт-объекты авторства Романа Михайлова.

Искуство всегда было репрезентативной частью любого государства, его имидже-образующей компонентой, а учитывая, сколько платежеспособных зрителей посетило выставку в Париже, то можно говорить об обнадеживающих экономических показателях подобных акций.

Офіційний Прес-анонс:

ДЕКОМПРЕСІЯ

Париж – Київ

У Києві покажуть найуспішніший із презентованих у Франції український мистецький проект

З 19 червня до 19 липня у київському Інституті проблем сучасного мистецтва буде представлено проект «Декомпресія», показаний в Парижі в рамках фестивалю сучасної української культури «Україна – вільна сцена».

Виставка сучасного мистецтва «Декомпресія» встановила українські рекорди в Парижі. За три тижні роботи ( 19.04.2015 – 10.05.2015) український проект, представлений у соборі Сен Мері, побачили близько 25 000 глядачів. Було проведено десятки екскурсій французькою та англійською мовами. Тепер частина проекту експонуватиметься у Києві. Окрім відео та саунд-робіт, інсталяцій та артбуків, на виставці також буде представлено документацію роботи проекту «Декомпресія» в Парижі, презентовано фільм про проект, проведено низку обговорень з питань культурної дипломатії та міжнародної співпраці в галузі культури.

Кураторський проект Дар’ї Кольцової «Декомпресія» став багатошаровою «розмовою» про революцію гідності, про страхи та романтизовані надії, про біль та єдність. Засобами сучасного мистецтва інсталяцій та перформенсів, відео та саунд-арту, авторських артбуків та фотографії він відкрив парижанам історію «підйому» українського суспільства із глибин політичної задухи на поверхню все ще розбурханого суспільного океану в пошуках ковтка свободи. Більше 20 авторів у своїх роботах осмислили актуальні події, що відбуваються в нашій країні.

Серед учасників проекту – представники різних поколінь українських митців: як художники із досвідом участі у Венеційській бієнале, Маніфесті, міжнародних форумах медіа-арту і численних резиденціях, так і молоді талановиті митці, котрі найгучніше заявили про себе упродовж останнього року. До когорти українських художників у проекті долучились і двоє іноземців: іспанський візуальний музикант і медіа-художник Хосе Батіста та естонська художниця і режисер-документаліст Крістіна Норман.

Жюльен Коральдель (арт-директор Soufflecolectif – мистецької асоціації собору Сент-Мері, Париж ): «З самого початку я закохався в ідею цієї виставки. «Декомпресія» – це наймасштабніший проект візуального мистецтва, що коли-небудь був показаний в соборі, і ми пишаємося тим, що стали його частиною. Українське мистецтво було надзвичайно добре сприйнято відвідувачами. Ми плануємо продовжити нашу співпрацю наступного року».

Дар’я Кольцова (куратор проекту «Декомпресія») : «Оскільки “Декомпресія” була створена для вкрай специфічного сакрального простору середньовічної церкви, в Києві метою виставки є не відтворення, але презентація та документація проекту. Так, деякі твори представлені лише частково, інші – трансформовані під новий простір, треті представлені лише у вигляді фото та відео-документації. Ми хочемо на прикладі нашого проекту вчергове продемонструвати українській владі і суспільству, що саме засоби культурної дипломатії – успішні і відвідувані виставки, вистави, кіно покази – є ефективним шляхом розповісти правду про нашу країну за її межами. Крім того, сумнівів у необхідності презентації «Декомпресії» вдома у нас не було, адже, шукаючи своє місце у світі, ми маємо весь час поєднувати наші культурні, суспільні контексти, звіряти критерії оцінки в Україні і за кордоном, вивчати реакцію людей тут і там, шукати і створювати спільні цінності».

Учасники проекту «Декомпресія»: Антон Байбаков, Гамлет Зіньківський, Алевтина Кахідзе, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Роман Мінін, Олександр Михед, Сергій Петлюк, Юлія Полуніна-Бут, Віктор Сидоренко, Оксана Чепелик, Аліна Якубенко, арт-група ЙОД, Олександр Єльцин, Максим Дондюк, Ілля Павлов, Марія Норазян, Крістіна Норман, Хосе Батіста, Сергій Жадан.

Партнери показу проекту в Києві: Інститут проблем сучасного мистецтва, фамільна типографія HUSS Український кризовий медіацентр, Artcult Foundation, Гогольфест,  Fedoriv Hub, Fedoriv, ARTUKRAINE, Терещінківський фонд, Cultprostir, CHERNOZEM.

Проект «Декомпресія»

19 червня – 19 липня 2015

Інститут проблем сучасного мистецтва (вул. Щорса, 18 Д)

Відкриття відбудеться 19-го липня о 19.00

Контакти: 0501450419 Дар’я Кольцова