1400x90-arthuss-2

Дизайнери: залишайтеся психологічно гнучкими

chernozem.info 04.01.2021

Дизайнери: залишайтеся психологічно гнучкими

3 сценарії про те, як UX застосовує психологічну гнучкість у своїй практиці.

Сценарій 1: Під час дослідження користувачів + спостереження

Дизайнери: залишайтеся психологічно гнучкими

Дизайнер UX проводить багато часу спостерігаючи за користувачами, їхньою повторюваною поведінкою в інтерфейсі, наслідками, позитивними та негативними діями, мовою тіла тощо. Ці спостереження допомагають йому краще зрозуміти користувачів. Дизайнер UX повинен відчувати момент, щоб розпізнати, коли користувач стає розчарованим, розгубленим, загубленим в завданні інтерфейсу, або йому все сподобалося. Дизайнер UX, у якого гарно розвинута емпатія, співчуття і зацікавленість у потребах користувача, здатний швидко реагувати на запити від юзерів. 

Сценарій 2: Під час інтерв’ю з користувачами + Розробка персоналу користувача

Дизайнери: залишайтеся психологічно гнучкими

UX-дизайнер — НЕ КОРИСТУВАЧ. Однак ми враховуємо потреби користувачів при вирішенні проблем. Дизайнер UX повинен бути відкритим і приймати досвід, який не є нашим власним, особливо якщо він збирається розробляти досвід для інших. Розуміння наших користувачів полягає у проведенні з ними часу, спілкуванні та дотриманні “глибших цінностей”, завдяки уявленням користувачів, які підтримують продукт протягом тривалого періоду. Дизайнер UX повинен балансувати та бути гнучким до різноманітних викликів і покладатися на отриманні відгуки від наших користувачів. Отримати відгук від своїх користувачів — це не єдиний факт. Якщо ми постійно намагаємося зрозуміти, яким є наше рішення — хорошим чи поганим — ми можемо знайти способи зберегти більш широку перспективу і продовжувати йти до важливих цілей.

Сценарій 3: Під час створення прототипів та тестування користувачів

Дизайнери: залишайтеся психологічно гнучкими

Дизайнери UX повинні щось зробити, щоб навчитися чомусь, де прототипи та тестування користувачів оживають. Прототипи є відчутним виконанням цілі користувача і призначені для тестування цими користувачами. Якщо ви не тестуєте свої прототипи, ви нічого не дізнаєтесь, виготовляючи їх. Дизайнер UX завжди повинен пам’ятати про “глибші цінності” продукта, хоч би яким напруженим був його день. Якщо вам коли-небудь не вдалося вирішити проблеми ваших користувачів, ви розумієте, про що тут йдеться. 

Джерело

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

Матеріали на схожі теми

Коментарі