3 сценарії про те, як UX застосовує психологічну гнучкість у своїй практиці.
Сценарій 1: Під час дослідження користувачів + спостереження
Дизайнер UX проводить багато часу спостерігаючи за користувачами, їхньою повторюваною поведінкою в інтерфейсі, наслідками, позитивними та негативними діями, мовою тіла тощо. Ці спостереження допомагають йому краще зрозуміти користувачів. Дизайнер UX повинен відчувати момент, щоб розпізнати, коли користувач стає розчарованим, розгубленим, загубленим в завданні інтерфейсу, або йому все сподобалося. Дизайнер UX, у якого гарно розвинута емпатія, співчуття і зацікавленість у потребах користувача, здатний швидко реагувати на запити від юзерів.
Сценарій 2: Під час інтерв’ю з користувачами + Розробка персоналу користувача
UX-дизайнер — НЕ КОРИСТУВАЧ. Однак ми враховуємо потреби користувачів при вирішенні проблем. Дизайнер UX повинен бути відкритим і приймати досвід, який не є нашим власним, особливо якщо він збирається розробляти досвід для інших. Розуміння наших користувачів полягає у проведенні з ними часу, спілкуванні та дотриманні “глибших цінностей”, завдяки уявленням користувачів, які підтримують продукт протягом тривалого періоду. Дизайнер UX повинен балансувати та бути гнучким до різноманітних викликів і покладатися на отриманні відгуки від наших користувачів. Отримати відгук від своїх користувачів — це не єдиний факт. Якщо ми постійно намагаємося зрозуміти, яким є наше рішення — хорошим чи поганим — ми можемо знайти способи зберегти більш широку перспективу і продовжувати йти до важливих цілей.
Сценарій 3: Під час створення прототипів та тестування користувачів
Дизайнери UX повинні щось зробити, щоб навчитися чомусь, де прототипи та тестування користувачів оживають. Прототипи є відчутним виконанням цілі користувача і призначені для тестування цими користувачами. Якщо ви не тестуєте свої прототипи, ви нічого не дізнаєтесь, виготовляючи їх. Дизайнер UX завжди повинен пам’ятати про “глибші цінності” продукта, хоч би яким напруженим був його день. Якщо вам коли-небудь не вдалося вирішити проблеми ваших користувачів, ви розумієте, про що тут йдеться.
________________________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
- «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
- Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
- Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
- Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
- Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
- Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
- Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
- Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
- П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)
Коментарі