Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Дизайнерка розробила шрифт, натхненний містом Славутич

chernozem.info 28.08.2019

Дизайнерка Катерина Королевцева, родом зі Славутичі, розробила шрифт, натхненний містом. Шрифт став її випускним проєктом на річному курсі з візуальних комунікацій у школі Projector.

Чорнобильська аварія дала життя наймолодшому місту України — Славутичу.

Місто побудували у рекордні терміни в екологічно чистій зоні. За 2 місяці його спроєктували архітектори з 8 союзних республік, а через 4 місяці після початку будівництва вже заселили перших людей. Славутич проєктували як ідеальне місто для життя.

Дизайнерка розробила шрифт, натхненний містом Славутич

«Славутич часто називають містом у лісі і лісом у місті. Для його будівництва об’єдналися 8 республік, тому його вдалося побудувати за такі короткі терміни. Тут приголомшлива постмодерністська архітектура» — каже дизайнерка.

image_preview

«Я завжди вважала, що шрифт — це вершина дизайну. Його роблять якісь боги. Протягом виконання проєкту періодично писала куратору листи «Куди ж я лізу? Нащо я цим зайнялася?»

image_preview-1

«Спершу довго шукала характер для букв у різних міських вивісках, архітектурі, деталях. Кілька цікавих шрифтових рішень виникли завдяки букві «й» на вивісці музею. У шрифта нестандартні пропорції. Він низенький, як і Славутич, бо це місто 5-ти поверхових будинків. Це акцидентний шрифт, який круто працює у великому кеглі. Він також має виносні елементи, які виражають як архітектуру міста, так і його молодий авантюрний характер».

image_preview-2

«Я назвала свій шрифт Misto. Логічно було б назвати його Славутич, але помітила, що коли дизайнер завантажує кльові шрифти, які були зроблені для Маріуполя чи Луцьку для свого проєкту, то виникає внутрішній бар’єр. Здається, наче цей шрифт вже комусь належить і створений для чогось іншого, а ти не можеш його використовувати. Мій же шрифт натхненний Славутичем. Я робила його зі Славутичем у серці».

А ось маніфест міста, який розробила, використовуючи цей шрифт. 

image_preview-3

Я хочу, щоб Misto font використовували, і хочу щоб він жив. Дуже боялася, що мій шрифт виявиться непотрібним, тому запропонувала знайомим дизайнерам попрацювати з ним і використати його у своїх проєктах. Ось, як він виглядає у постерах.

image_preview-4

image_preview-5

image_preview-6

________________________________________________________

  • Animation basics — практичний курс із вивчення основ анімації. Освоївши фундаментальні принципи руху, зможете створювати виразну анімацію у 2D, 3D, кіно, мультфільмах, стоп моушні, геймі та моушн дизайні. Старт курсу у січні 2020.
  • Якщо ви хочете створювати персонажів, якому повірять, як собі — вам на курс Animation. Body mechanics. Три місяці на те, щоб зрозуміти, як працює анімаційна фізика: впізнаваність рухів та ритмів, механіка та мова тіла, експерименти з вагою, додержання балансу. Старт курсу 22 жовтня
  • Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
    Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.

________________________________________________________

Більше про дизайн — в книгах:

Теми дизайн

Матеріали на схожі теми

Коментарі