У переддень вересня галерея MASLO у Хмельницькому яскраво розпочала новий виставковий сезон проектом молодого львівського митця Василя Савченко. Виставка «Expectative» стала результатом двотижневої резиденції художника у Хмельницькому та продовження його тривалого монументально-графічного проекту «МП», що його художник розпочав під час мистецької стипендії «Gaude Polonia» у Польщі.
Масштабна графічна композиція, що охопила майже увесь простір галереї, чергується у експозиційному залі зі станковими друкованими творами автора. Художник протягом двох тижнів рисував вугіллям на галерейних стінах фрагмент монументальної людської фігури. Окрім класичного рисунку, на виставці також представлені станкові графічні аркуші з інших авторських серій художника. Ексклюзивні віддруки, що їх автор створює одночасно у декількох художніх графічних техніках, за словами організаторів є своєрідним камерним віддзеркаленням внутрішнього світу монументального велетня прямо у просторі галереї. Ідею виставки художник визначив англомовним терміном «expectative», що у перекладі з англійської є тремтливим передчуттям, затамованим в очікуванні подихом. З кожним новим монументальним фрагментом від Василя Савченко, глядач потрапляє у пастку очікування появи велетня цілком, втілення ідеї Людини в усій її монументальній потужності. Хоча, сам автор тримає у таємниці на якому етапі реалізації амбітного задуму він знаходиться нині. За словами художника, у Хмельницькому він зобразив фрагмент плеча велетня, а сам проект несподівано вийшов на новий рівень – став частиною скульптурних об’єктів у галерейному просторі, набув своїх об’ємів. Таким чином, виставка сповнена ілюзіями, де з різних точок галереї глядач може помітити приховані просторові рисунки, а з різних ракурсів погляду на один й той же графічний аркуш – несподівані зображення та приховані символи.
Відкриття виставки, що тривало протягом двох днів, зібрало близько 300 хмельничан та гостей міста, що з інтересом та увагою розглядали художні твори, спілкувалися з художником та ретельно підбирали експонати для власних колекції. А проект партнерської резиденції з Василем Савченко є новим етапом розвитку галереї та успішним прикладом співпраці галереї MASLO з молодими українськими художниками, чий мистецький світогляд, художня майстерність та потенціал відповідають ідейним та естетичним стратегіям інституції.
Василь Савченко – художник, графік. Народився 1994 році у Львові. Здобув ступінь магістра «монументального мистецтва» у Львівській Академії Мистецтв та ступінь магістра на відділі «графіка» в Академії Сучасного Мистецтва ім. Євгеніуша Гепарда у Вроцлаві, Польща. З 2009 р. активний учасник міжнародних фестивалів та резиденцій у Україні, Польщі, Білорусії, Росії, Іспанії, США, Португалії, Італії, Румунії, Словенії, Китаї, Тайланді, Японії, Єгипті), а також реалізував 9 персональних проектів. З 2018 викладає на кафедрі Художньої Графіки в майстерні «цифрових технік» в Академії сучасного мистецтва у Ґданську. Працює з візуальним мистецтвом засобами анімації, муралей, графічного дизайну, живопису, плакату, ілюстрації та графіки.
Більше інформації про художника на сайті: http://vasavart.com/
________________________________________________________
Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.
________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі