На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

chernozem.info 23.10.2020

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

Часто під час обговорення ілюстрації, як діяльності, мають на увазі найпоширеніші напрямки: книжкову або рекламну ілюстрацію, комікси, роботу в анімаційної індустрії. А це значить, що ти або малюєш статичні зображення, наповнюючи їх застиглими сенсами, або розповідаєш динамічну історію. А якщо я скажу, що існує можливість об’єднати глибину застиглого зображення і додати до нього крапельку динаміки в одному невеличкому творі? Так, вона існує, і має відомий кожному формат файлу – GIF.

Сучасний художник не зобов’язаний працювати в статиці або повноцінно заглиблюватися в анімацію. Він може балансувати між двома світами, додаючи у свою роботу рівно стільки руху і життя, скільки вважатиме за потрібне.

Про те, що існує цілий напрямок в сучасному мистецтві, присвячений ілюстрацій в русі, я дізналася з книги Дерека Бразелла та Джо Девіс “Як стати успішним ілюстратором”.

Завдяки ній я познайомилася з творами Ненсі Лян – художниці, що створює яскраві образи, однаково гарні як у вигляді статичних принтів, так і оживаючих картин. Її історія відкриває двері в незвіданий світ GIF-анімації, в який я з задоволенням пірнула як та Аліса в кролячу нору.

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

Так що ж таке GIF?

Формат GIF був придуманий в 1987 році фахівцями з CompuServe. Спочатку він служив для передачі растрових зображень. І тільки в 1989 році в модифіковану версію, яку ми знаємо аж до сьогодення, була додана підтримка анімації.

GIF містить послідовність з декількох нерухомих зображень і інформацію про те, скільки часу кожен кадр має демонструватися на екрані. Часто анімацію для таких зображень прагнуть зробити зацикленою, щоб оминути ефект “застрягання” зображення між завершенням та початком нового кола анімації.

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво
Автор Сarl Burton

Простота і лаконічність

Як не крути, але зробити кількасекундний анімований ролик набагато простіше, ніж професійну короткометражну стрічку. Навіть якщо ви не вмієте “склеювати” відео у спеціальних програмах, у мережі є десятки чи навіть сотні безкоштовних ресурсів для цього.

Привабливість GIF також криється у можливості додати в загальну картину ледь вловимий рух буквально декількох елементів, поки інша частина зображення залишається нерухомою. Це може бути волосся, що розвивається від вітру, падіння снігу або мерехтіння зірок.

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво
Автор Sachin Teng

Таким чином GIF дає художнику змогу виділити ті елементи, які були б непомітними в статичному зображенні.  До того ж коротка анімація здатна утримувати увагу глядача довше, ніж нерухоме зображення і зменшити “дистанцію” між автором і глядачем.

Де використовують GIF-анімацію?

Формат підтримується фактично всіма сучасними браузерами і пристроями. Для того, щоб відкрити файл достатньо смартфона – незмінного супутника сучасної людини. Поле для застосування коротких живих ілюстрацій – величезне: від особистих повідомлень в інтернеті до рекламної кампанії відомого бренду. Тобто, буквально усюди. Соцмережі, логотипи… навіть ілюстрації до цього тексту мають формат GIF.

Роботи Ненсі Лян, про яку я вже згадувала, наприклад, були використані як визуальный ряд для музичного кліпу виконавця Тіма Мінчина.

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

Особисто я часто використовую GIF як красивий і швидкий спосіб показати “багатошаровість” навіть самого простого на перший погляд проекту, трохи відкриваючи завісу внутрішньої кухні створення ілюстрації. Може і вам варто спробувати долучитися до мистецтва створення GIF?

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

На стику анімації та ілюстрації: GIF як мистецтво

Текст

Таїсія Ястремська, ілюстраторка

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

 • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
 • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
 • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
 • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
 • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
 • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
 • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
 • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
 • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
 • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
 • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)

Матеріали на схожі теми

Коментарі