1400x90-arthuss-2

Інститут проблем сучасного мистецтва оголошує OPEN CALL для участі в новому колективному проекті «МЕХАНІЗМ ЕВОЛЮЦІЇ»

chernozem.info 28.08.2017

Проект «МЕХАНІЗМ ЕВОЛЮЦІЇ» пройде в рамках Х платформи «Новітні спрямування».

В основі проекту роздуми про сучасну біополітику, як в ній уживаються механістичний підхід та еволюціонізм.

«Вислів Рене Декарта «мислю, отже існую» сьогодні звучить вже не так оптимістично як в XVII столітті. Мислити й існувати може і робот. Питання в тому — що взагалі робить нас людьми? Біологічне тіло, а з ним фантазія розум почуття, чи може егоїзм страх і жага задоволень?

Раціоналізм так завзято відхрестився від чуттєвого досвіду, що в підсумку до чорного списку потрапило не тільки варварство та дикість, але і емпатія та співчуття. Все це було віроломно змішано незважаючи на свою строкатість і витіснене із зони культурного комфорту, щоб звільнити місце для розуму та економічно вигідних відносин.

153g12

Світ досі відчуває на собі вплив ідеології, яка рясніє економічними термінами на кшталт капітал, додана вартість, продуктивна сила і тд

Але це не прорахунок розумних людей, навпаки наслідок їх абсолютної віри в «чистий розум», якого ніхто як виявилось немає.

Його немає не тільки в тоталітарних та посткомуністичних країнах, його швидше за все взагалі не варто шукати серед людей.

Більше шансів у цьому відношенні якраз у штучного інтелекту. Він виглядає  більш чистим не тільки в філософському, а і в санітарному сенсі, порівняно із будь-яким людським мозком.

Проте це не означає, що стерильна чистота автоматично робить його безпечним.

Людям зручно вважати роботів свого роду обслуговуючим класом, який можна експлуатувати без жодних обмежень, але як бути, якщо штучний інтелект перейде в режим індивідуалізму, чи буде тоді людське тіло гарантією людяності? Роботи поки не борються за свої права, але рівність людей і машин — це всього лише справа техніки.»

Керівник проекту Ігор Абрамович.

Куратори: Андрій Сидоренко, Олександра Халепа.

Куратори планують залучити за допомогою OPEN CALL близько третини складу учасників проекту.

Заявки на участь у проекті приймаються від художників до 25 вересня на електронну адресу: ipsmproject@gmail.com

Партнери: Zenko Foundation, BrovdiArt, ArtHuss,

Інформаційні партнери: ArtUkraine, Chernozem, InArt, ArtsLooker

Офіційна сторінка проекту: https://www.facebook.com/events/720005201523804/

Матеріали на схожі теми

Коментарі