Видавництво ArtHuss готує до друку книгу «Нова українська скульптура», що вийде у червні. Це унікальне авторське дослідження мистетцвознавиці Галини Скляренко. Авторка розповідає про творчість нового покоління українських митців, які змінили традиційні візії мистецтва.
Довгий час скульптура в Україні лишалася консервативним мистецтвом. Звісно, у 1920-х роках митці-модерністи генерували свіжі ідеї. Проте не зважаючи на блискучий досвід новаторів ХХ століття Олександра Архипенка, Івана Кавалерідзе, Марка Епштейна… Радянська ідеологія викреслила усі напрацювання скульпторів та утвердила певні шаблони й стереотипи. І лише з 2000-х в цій царині почали відбуватися суттєві зміни, а нова скульптура активно увійшла в контекст сучасного мистецтва.
Cаме про це читачі дізнаються у книзі «Нова українська скульптура».
Авторка книги Галина Скляренко — провідна наукова співробітниця кількох інститутів, лауреатка премій, не лише радянських, але й сучасних, авторка арт-проектів. ЇЇ науковий інтерес пов’язаний із українськими мистецтвом та культурою ХХ-ХХI століть. Тож у книзі «Нова українська скульптура» читачів очікує глибинне та всеохопне дослідження про скульпторів останніх десятиліть.
Сама авторка розповідає:
«Писати про сучасних художників — цікаво і складно. Адже вони «в дорозі», в їхньому мистецтві відбуваються постійні зміни, здатні то заперечити попереднім надбання, то відкрити нові сторінки у їхній діяльності. За межами книги — десятки імен, що все активніше звучать на художній сцені, чиї твори приносять із собою нові образи, змісти, естетику, емоції. Ця книга — початок розмови про молоде мистецтво сучасної України».
Нинішня українська скульптура активно залучає інноваційні процеси, що відбуваються у світі. Тож книжкова новинка розповість про образний світ, широкий діапазон нових тем, мотивів, художніх мов, матеріалів… Які формальні новації пропонують автори? Як світові процеси відбиваються в сучасній українській скульптурі?
Видання висвітлює діяльність Назара Білика, Дмитра Грека, Петра Гронського, Егора Зігури, Олексія Золотарьова, Іллі Новгородова, Віталія Протосені, Данііла Шуміхіна. Їх роботи експонуються на виставках по всьому світу й дедалі активніше входять у суспільний простір. Вони пропонують нові, незвичні образи, естетику, матеріали, звертаючись до глядачів сучасною художньою мовою.
Книга належить до серії «Українське Мистецтво ХХ–ХХІ». Цей видавничий проект платформи Abramovych.Art був створений задля дослідження сучасного мистецтва, популяризації знань про митців, історію, актуальні тенденції.
Куратор проєкту Ігор Абрамович розповідає про мету книги:
«Для нас із мистецтвознавицею Галиною Скляренко було важливо не просто зацікавити якнайширшу аудиторію роботами митців нової генерації, а й підкреслити необхідність залучення арт-об’єктів до публічного простору, зробити їх надбанням громадськості. Просторова скульптура на сьогодні є найбільш динамічним видом мистецтва — тож ми робимо спробу зафіксувати поступовий розвиток молодих українських скульпторів на шляху до діалогу з людиною та світом».
Команда проєкту висловлює подяку колекціонерам і меценатам, які підтримали вихід книги. «Нова українська скульптура» — важлива праця, що покаже читачам стильне та сучасне українське мистецтво.
Видання вже можна придбати за попереднім замовленням у видавництві ArtHuss.
________________________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та стиль життя — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо “Як виховати читача”. Основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю.
- “Заґмайстер і Волш. Краса“. Краса у дизайні та мистецтві.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
- Дорон Маєр “WORKFLOW”. Практичний посібник до творчого процесу.
Коментарі