1400x90-arthuss-2

Книги, що стануть ідеальним подарунком. Частина друга

chernozem.info 26.12.2019

Книги, що стануть ідеальним подарунком. Частина друга

Новорічні свята! Мерехтіння гірлянд, святкові пісні… І легка паніка у пошуках подарунків. Та в ArtHuss все під контролем. Тримайте доповнення списку книг, які стануть для когось улюбленим подарунком.

1. «Замах на мистецтво» Григорій Козлов

Для кого книга? Для усіх, хто цікавиться мистецтвом. Хто автор? Професійний історик мистецтва, що досліджував музейні фонди. А також працював у міністерстві культури СРСР у відділі образотворчого мистецтва та захисту пам’ятників. У чому особливість? Ця книга ‒ арт-детектив. У ній 11 гостросюжетних справ про махінації у мистецькому світі, підробки і викрадення. Чому Мона Ліза стала настільки відомою? Хто створив міф про Ван Гога? Яка здійснили крадіжку століття? Автор із читачами, як вправний детектив, розплутує усі таємниці.

«Замах на мистецтво» Григорій Козлов
«Замах на мистецтво» Григорій Козлов

2. «Бачити, щоб бути побаченим» Олександр Михед

Для кого книга? Для тих, хто працює на телебаченні чи хоче краще знатися на тому, як працюють українські ЗМІ. Хто автор? Український письменник, що має більш ніж 150 опублікованих матеріалів про мистецтво, літературу, кінематограф, арт-директор видавництва ArtHuss. У чому особливість? Книга фокусується на українських реаліях і у читачів буде змога заглянути в закулісся вітчизняного телебачення. Хто пише сценарії, як медіа маніпулюють глядачами і створюють реальність. І врешті-решт, це погляд на події революції гідності і те, як стрімінг подій відобразив хід історії.

«Бачити, щоб бути побаченим» Олександр Михед
«Бачити, щоб бути побаченим» Олександр Михед

3. «Анімація» Ендрю Селбі

Для кого книга? Для людей, що мріють працювати у індустрії анімації. Хто автор? Керівник школи мистецтв в університеті Лафборо, Англія, тож знає як доступно і зрозуміло викладати матеріал. Займається ілюстрацією впродовж 20 років і спеціалізується на візуальних комунікаціях. У чому особливість? Це унікальний підручник, у якому покроково розповідається, як створити анімацію. Специфіка написання сценарію, розкадровки, концепції персонажів, озвучування сцен, монтажні прийоми та навіть особливості створення портфоліо, щоб точно отримати роботу мрії.

«Анімація» Ендрю Селбі
«Анімація» Ендрю Селбі

4. «100 ідей, що змінили мистецтво» Майкл Берд

Для кого книга? Для усіх, хто цікавиться мистецтвом та технологіями. Хто автор? Дослідник мистецтва та публіцист, автор бестселерів, який вміє писати захопливо, структурувати інформацію та обирати найцікавіші факти для читачів. У чому особливість? Це 100 невеличких есе про винаходи, які у свій час змінили історію мистецтва. Колесо, фотоапарат, стріт-арт, перспектива… Те, що для людини ХХІ століття здається буденністю, раніше шокувало. Тож це чудовий спосіб поглянути на звичні речі з несподіваної точки зору.

4. «100 ідей, що змінили мистецтво» Майкл Берд
4. «100 ідей, що змінили мистецтво» Майкл Берд

5. «Благай, кради і позичай» Роберт Шор

Для кого книга? Для юристів, які займаються авторським правом, або ж для всіх, кого цікавлять запозичення у мистецтві. Хто автор? Дослідник звичаїв та фольклору Британії, автор книг про принципи реклами та мистецтво фотографії. Людина, чиє зацікавлення мистецтвом почалося з дисертації про поета Вільяма Давенанта і зародження англійської опери. Нині працює редактором журналу Elеphant. У чому особливість? Стильний дизайн книги та легкість, з якою автор пояснює інколи нудну тему авторського права. Усі юридичні нюанси Роберт Шор доповнює прикладами з арт-світу, тож читання стає захопливим. Як підробка може стати оригіналом? Чи справді видатні митці безсоромно копіювали ідеї? Та чому зображення Міккі Мауса все ще захищене авторським правом.

«Благай, кради і позичай» Роберт Шор
«Благай, кради і позичай» Роберт Шор

6. «Емоційний дизайн», «Опанувати складність» Дон Норман

Для кого книги? Для дизайнерів, які прагнуть глибше опанувати нюанси професії, з’ясувати, як керувати емоціями глядачів чи використати усі ускладнення світу на свою користь. Хто автор? Дон Норман, гуру дизайну, що працює у цій сфері більшу частину свого життя. Його мета ‒ створити дизайн, орієнтований на споживача, тож він автор терміну «user experience» і професор когнітивних наук. У чому особливість? Ці дві книги про буденне життя і те, як у ньому втілюються принципи дизайну. Як дизайн впливає на поведінку людей та навіть підсвідомість, чому деякі речі занадто ускладнені та як магазини спокушають покупців придбати більше товарів. Усі повсякденні речі, виявляється, не такі прості, як здаються.

«Емоційний дизайн», «Опанувати складність» Дон Норман
«Емоційний дизайн», «Опанувати складність» Дон Норман

7. «Як стати успішним ілюстратором», «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл та Джо Девіс

Для кого книга? Для ілюстраторів-початківців, митців, які хочуть зробити своє хобі прибутковою роботою або ж для тих, кому цікава візуальна культура. Хто автор? Дерек Бразелл та Джо Девіс, обоє практикуючі ілюстратори, Джо ‒ викладає в університеті Плімута, а Дерек ‒ менеджер асоціації ілюстраторів. У чому особливість? Ці книги допоможуть краще зрозуміти, як створити потужний візуальний контент. «Як стати успішним ілюстратором» ‒ це покрокова інструкція для початківців, що допоможе просувати творчість онлайн та успішно продавати її. А розділ про тонкощі оформлення договорів допоможе сформувати надійні і продуктивні стосунки з клієнтами.

«Як стати успішним ілюстратором», «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл та Джо Девіс
«Як стати успішним ілюстратором», «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл та Джо Девіс

8. «Захар Беркут», «Колодроїд» Олександр Корешков

Для кого книга? Для тих, хто любить комікси, цікавиться українською культурою або прагне відкрити для себе новий жанр. Хто автор? Олександр Корешков ‒ один із найвідоміших українських художників-коміксистів, працював художником-постановником і аніматором кліпів. Тож знає, як створити досконалу візуальну презентацію ідеї. У чому особливість? Це два авторські сюжети, один з них глибше розкриває міфологію з повісті Івана Франка, а інший ‒ занурює читача у постапокаліптичний світ з дроїдами і спробою вірити в людство.

«Захар Беркут», «Колодроїд» Олександр Корешков
«Захар Беркут», «Колодроїд» Олександр Корешков

9. «Всередині Vogue» Александра Шульман

Для кого книга? Для тих, хто цікавиться модою або ж читає журнал Vogue. Хто автор? Екс-головна редакторка цього впливового фешн-журналу, яка оюіймала посаду 25 років і вирішила піти, зробивши сотий ювілейний випуск з графинею Кембриджською на обкладинці. У чому особливість? Це щира розповідь-щоденник, у якій події фешн-світу (модні покази, перельоти у світові столиці моди, спілкування з дизайнерами та моделями, інтерв’ю із зірками) поєднуються з повсякденним життям: зламаним бойлером, походами до стоматолога… Це історія про те, що відбувається поза глянцевими сторінками і як працює команда.

«Всередині Vogue» Александра Шульман
«Всередині Vogue» Александра Шульман

10. «Помаранчевий надувний пес» Дон Томпсон

Для кого книга? Для тих, хто хоче знати, як влаштовані аукціони та чому деяке сучасне мистецтво коштує шалені гроші. Хто автор? Дон Томпсон – економіст, професор з маркетингу та стратегії. Викладав у Гарвардській школі бізнесу, може вирішити складні економічні кейси. Він бачить комерційну складову мистецького світу та висвітлює її, у той час як інші замовчують. Дон Томпсон автор 14 книжок, кілька з яких стали бестселерами, наприклад, «Опудало акули за 12 мільйонів доларів: цікава економіка сучасного мистецтва».

У чому особливість? Детальна аналітика ціноутворення. Томпсон аналізує поведінку покупців і продавців у змаганні визначати й змінювати цінність мистецтва на нинішньому міжнародному ринку, від Нью-Йорка до Лондона, від Сингапура до Пекіна. Стережіться, якщо ваші мільйони вкладені у сталевих надувних псів – Томпсон також попереджає, що повітряна кулька цін на сучасному арт-ринку може здутися.

«Помаранчевий надувний пес» Дон Томпсон
«Помаранчевий надувний пес» Дон Томпсон

До речі, зараз знижка 20% на усі видання, якраз до новорічних свят. Потіште рідних або й себе!

За матеріалами arthuss.com.ua

Матеріали на схожі теми

Коментарі