Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Коллекция: Age 91 of DONNA VERA

chernozem.info 20.02.2017

Колекція фото робіт, представлених у проекті автора Ira Ira в IZOLYATSIA 14 вересня 2016 року.

  • колекція фото може бути невичерпною відносно представлених робіт та не повинна використовуватися для тиражування. Представлена з метою архівування виставкової активності та, за потреби, звернення до галереї щодо представлених робіт.

1_ira_ira
Фотоекспозиція представляє цикл портретів 91-­річної жінки, яка переконана, що старість пересічної пенсіонерки може і повинна бути красивою.

2_ira_ira

Портрети об’єднує головна героїня. Такий підхід ­ це спроба одночасно показати внутрішнє і зовнішнє сприйняття цією жінкою своєї старості.
 Авторка апелює не до співчуття, а до захоплення Донною Вєрою.

Саме тому не зображує жінку в контексті її звичайного буденного середовища: потерпаючою від вікових хвороб чи одягненою в старий одяг.

5_ira_ira
У своїх світлинах авторка захоплюється неординарністю звичайної людини, її змаганням за достойне й естетичне продовження життя, яке проживається з максимальною повнотою.

7_ira_ira

Героїня фотопроекту не приховує свій вік, не прагне виглядати молодшою аніж є насправді. Вона не цурається власних зморшок, сивизни, пишається своїм все ще миловидним обличчям та стрункою статурою.

9_ira_ira

Вона не бореться із власною недосконалістю, бо недосконалість теж може бути прекрасною. Не думає про старість як про вирок, не порівнює себе з іншими, тому що їй подобається жінка, якою вона стала, яку вона бачить у дзеркалі.

11_ira_ira

Донна Вєра робить щоденну зарядку, танцює, наспівуючи улюблені мелодії, вміє знаходити щастя в повсякденних дрібницях, у перебуванні віч ­на ­віч зі своїм садом.

13_ira_ira

“Одного разу, коли я пішла до Донни Вєри, вона мені зізналася, що часто замість ранкової зарядки танцює (коли в неї немає високого тиску). І відразу продемонструвала, закружлявши в спідниці, яка з легкістю розвівалася. Потім вона поринула в спогади про свої танцювальні моменти життя”. Такими простими засобами, як одне джерело студійного освітлення, нейтральний фон, перевдягання, позування, авторка експерементує зі спогадами жінки про її молодість, навмисне підкреслюючи гарний фізичний стан тіла в 91 рік.

8_ira_ira

Фотопортрети – це пережиті враження фотографа Irа Ira від годин спілкування зі своєю моделлю.

Коментарі