В Будапешті відкрилася конференція Міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму»

chernozem.info 23.02.2018

20 лютого 2018 року в Будапешті в приміщенні Державного самоврядування українців Угорщини відкрилася конференція Міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму: шлях до відновлення територіальної̈ цілісності України».

5-img_9496

В рамках конференція відбулося відкриття виставки «Крим – шлях додому», організатором якої виступило видання In-Art, автори ідеї – Георгій Браіловський і Рустем Скібін.

21-img_9467

Автори концепції виставки «Крим – шлях додому» розглядають питання повернення Криму під контроль України дещо з іншого боку, ніж зазвичай це роблять політики та правники. На основі реальних музейних експонатів, зразків народного мистецтва сучасних українських та кримськотатарських художників на виставці було продемонстровані взаємовплив культур двох корінних народів України – українського і кримськотатарського, загальна семантика символів і знаків, а також однакові прийоми декорування.

15-img_9504

Вперше на виставці були представлені фото предметів української народної кераміки початку 20-го сторіччя з колекції родини Браіловських, яку вони збирали по всьому світу – від Америки до Європи і Росії. До цих зображень додані коментарі з ілюстраціями від відомого кримськотатарського художника і кераміста Рустема Скібіна, які підтверджують тотожність орнаментів, прийомів декорування, кольорів і форм, які використовували майстри двох наших народів.

3-img_9486

На виставці був також представлений аромат від відомого українського парфумера Богдана Зубченко, який він створив спеціально до виставки «Зруйнована казка», що проходила в Києві в травні 2017 року під час Євробачення в рамках проекту «Чумацький шлях». Аромат був створений до виставки, присвяченій темі депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року. «Конфлікт запахів диму пожеж та сакрального диму ладану… Пронизливий запах металу, що нагадує кров, поступово перетворюється в аромат старого паперу та книг в шкіряних палітурах…» – так поетично описує свій витвір Богдан Зубченко.

27-img_9550

«Матеріали цієї виставки  показали Україні і всьому світу, що Крим – це Україна не тільки з точки зору міжнародних договорів і всіма визнаних кордонів. Ми ясно показали, що з точки зору загальної культури і загальної історії Крим – це невід’ємна частина України. Це земля, яка дала життя однієї з найбільш розвинених і унікальних культур Європи кінця 18-го століття. Важливо визнати, що не тільки Україна, але і весь світ у боргу перед кримськотатарським народом. Ми повинні зробити все, щоб його життя і мистецтво могли вільно розвиватися в єднанні з найближчим по культурі народом – українським» – зазначив автор ідеї і керівник проекту Георгій Браіловський..

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі