11 жовтня в Києві відбудеться конференція, присвячена сучасному мистецтву України та можливостям для художників — в яких міжнародних проєктах можна брати участь, де знайти фінансування, які документи готувати та інше. Серед спікерів — Сергій Жадан, Людмила Березницька, Дарина Момот, Євген Карась, Павло Гудімов та інші знакові українські митці та діячі культури.
Відверта розмова про сучасне мистецтво України в професійному середовищі, його минуле та майбутнє. Все це — конференція “Сучасне мистецтво — обличчя модерної України”.
Конференція, організована командою українського проекту NordArt Ukraine 2021 “Кордони реальності”, має на меті запросити з експертного мистецького середовища активних учасників подій, проектів і репрезентацій сучасного українського мистецтва за 30 років Незалежності України, до розмови про потенціал, виклики, досвід, проговорити поточні задачі, щоб на майбутнє виробити конкретні загальні пропозиції і документи, які стануть в нагоді відповідним профільним інституціям.
У нас немає мети досягти тут і зараз єдиної точки зору. Але є безумовне бажання надати представникам української арт-сцени майданчик для відвертого обміну ідеями, які можуть стати в нагоді при прийнятті стратегічних рішень державних інститутів влади. Створити більше простору для взаєморозуміння та спільного формування майбутнього.
Програма:
11:00 початок реєстрації
- Сесія, 12:00-13:45
“Сучасне мистецтво, як ознака демократії, толерантності, загального інтелектуального рівня та рівня свобод сучасної країни”
- досвід участі українських митців та кураторів в міжнародних проєктах;
- формування загальної культурної політики в країні;
- творчий потенціал, законодавство, перетин кордону, узгодження, бюджет, шляхи вирішення питань фінансування;
- можливий “свій” мистецький шлях України, його особливості і перспективи.
Модерація: Юрій Макаров
Запрошені спікери: досвід української презентації — Венеційська Бієнале, NordArt 2021, приватні проекти за кордоном, локальні і масштабні.
- Сесія, 14:00-15:45
“Значення і роль сучасного мистецтва у внутрішніх суспільних процесах”
- мінливість сприйняття задач впродовж останніх 30 років в обличчі українського мистецтва зовні і всередині;
- розвиток інфраструктури та адміністративно-правового поля у міжкультурному обміні.
Модерація: Вахтанг Кебуладзе
- Сесія, 16:00-17:45
“Можливі задачі і методи консолідації мистецького середовища для випрацювання спільних дій” — відкритий дискурс:
- основні виклики у діяльності митців, кураторів, теоретиків мистецтва, освітян, арт-менеджерів, арт-ділерів, галеристів, аукціонерів та арт-оглядачів.
Модерація: Костянтин Дорошенко
Запрошені спікери:
- Ігор Абрамович
- Денис Белькевич
- Людмила Березницька
- Максим Волошин
- Ліза Герман
- Павло Гудімов
- Костянтин Дорошенко
- Євген Карась
- Влодко Кауфман
- Маша Ланько
- Аліса Ложкіна
- Павло Маков
- Дарина Момот
- Юрій Онух
- Ганна Савицька
- Валерій Сахарук
- Олександр Соловйов
- Олег Тістол
- Катя Тейлор
- Олександр Цегольник
- Марина Щербенко
- Олександр Янович
Партнер:
Асоціація діячів сучасного мистецтва України
Команда NORDART UKRAINE 2021:
Олександр Цегольник
Євген Карась
Формат: офлайн та онлайн-трансляція — стрім наживо Facebook та на каналі YouTube
Місце проведення: Київ, Дорогожицька 3, Unit City
Більше — на нашій сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/events/601498130852489
Реєстрація за посиланням обов’язкова, кількість місць обмежена: https://bit.ly/2Ym4kBn
________________________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та стиль життя — у книжках:
- «Наука дизайну та форми: Вступний курс, який я викладав у Баугаузі та інших школах» Класичний підручник Йоганнеса Іттена.
- «Заґмайстер і Волш. Краса». Краса у дизайні та мистецтві.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
Коментарі