Кyiv Art Week: фонд культурних ініціатив ArtHuss представить роботи Олекси Манна та Ніни Мурашкіної

chernozem.info 08.05.2018

ART FAIR – невід’ємна складова мистецького тижня Кyiv Art Week. Щорічний арт-захід сприяє діалогу поціновувачі мистецтва з відомими українськими та зарубіжними мистецько-культурними інституціями. Арт-ярмарок буде проходити у комплексі «Торонто-Київ» (вул. Велика Васильківська, 100) з 23 травня. Він об’єднає більше сорока галерей, кожна яких представить ретельно обрані роботи одного чи декіклькох митців.

31901177_1793542817358756_5021319091219070976_o

Фонд культурних ініціатив ArtHuss запропонує глядачам для ознайомлення роботи з проекту «Чорний період» Олекси Манна, який у квітні було представлено у виставковому залі Інституту проблем сучасного мистецтва, а також живопис та графічні роботи нового циклу «Ninochka» Ніни Мурашкіної.

_mg_4207

Олекса Манн: «З одного боку, у мене, це автобіографічне висловлювання, коли ти робиш пластичні речі, обмежуючи себе в засобах і досягаючи, знову ж таки для себе, максимальної виразності. Без прив’язки до конкретної місцевості, хоча там і зустрічаються знайомі деяким мотиви. Але це, по великому рахунку, не важливо. Два кольори, чорний і білий, іноді з невеликими вкрапленнями, чи акцентами ще одного або двох. Але які дають тобі можливість вловлювати нюанси. Дослідження такими засобами навколишнього світу, через відкадровані з нього фрагменти. Все це відбувається на межі абстракції, не втрачаючи зв’язок з реальністю, але вже і з виходом з неї. У мене з’явилась якась брутальна легкість, що мені завжди подобалась в живописі. Іноді, на перший погляд, грубе висловлювання, часто навмисно зроблене, може бути дуже точним. З іншого боку, це про те, що зараз відбувається з усіма нами. Через умовну документальність в пластиці, показати не документальний, але точний перехід з однієї реальності в іншу. Ми зараз знаходимось в переході з однієї агонізуючої цивілізації в іншу, яку ще треба збудувати і зконструювати. Зараз іде війна, тому і суспільство почало сприймати життя в парадигмі «чорне-біле», з сприйняттям світу «добре-погане» і «ворог-друг». І через це суспільні процеси зміни свідомості часто можна охарактеризувати, як «чорно-білі», де люди знаходяться в безапеляційному виборі «свій-чужий», не зважаючи на нюанси. І це все дуже експресивний, грубий і часто деструктивний процес. Який на всіх нас впливає».

z_img_4280

Ніна Мурашкіна: «Круглі роботи – вони як сфери, як окремий всесвіт, який можна відчути, стрибнувши в середину. Мої ідеї в мистецтві спрямовані в середину, це внутрішня рефлексія з елементами гротеску та фемінного ракурсу сприйняття реальності, чуттєвий світ з його пристрастями, потаємними бажаннями та надіями. Виявлення діонісійського начала, шаленість кольору, з повністю міфічними персонажами. Гармонія лінійного пластичного рисунка, з паралеллю до українського наївного мистецтва, парсуни, а також до народної ікони».

z_img_4620

z_img_4635

За словами засновника фонду культурних ініціатив ArtHuss Костянтина Кожемяки, дуже важливо формувати арт-ринок з усіма необхідними складовими: об’єкти мистецтва, покупці, здорова конкуренція, спеціалізовані майданчики для зустрічі митців та поціновувачів арту. «Кyiv Art Week – є одним за таких майданчиків. Галереї не можуть забезпечити потрібного об’єму продажів. Нам необхідно виходити за рамки тих 50 колекціонерів, які купують мистецтво. Саме тому ArtHuss бере участь у Кyiv Art Week. Ми представляємо роботи з тих проектів, які провели у квітні цього року – «Чорний період» Олекси Манна та «Однаково різні» за участі Ніни Мурашкіної. Роботи мають не тільки проектний статус, а й можуть сповна прикрасити колекції найвибагливіших поціновувачів сучасного українського мистецтва.

Автор: Татьяна Харчёва

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі