1400x90-arthuss-2

Львів поповнився ще одним муралом: на території Академії мистецтв з’явився арт-об’єкт «ПроЦеСтворення»

chernozem.info 29.07.2020

Львів поповнився ще одним муралом: на території Академії мистецтв з'явився арт-об'єкт «ПроЦеСтворення»

Сьогодні, 24 липня, у дворику Академії мистецтв відкрили мурал «ПроЦеСтворення». Автор проекту стріт-арт художник Сергій Радкевич, який є випускником ЛНАМ.  За його задумом, мурал символізує філософський аспект процесу творення. Розмір нового арт-об’єкту 29,5 на 3 метри. Оглянути концептуальну композицію «ПроЦеСтворення» можна в подвір’ї галереї ЛНАМ у Львові за адресою вул. Кубійовича, 35б. Проект втілений за підтримки Українського культурного фонду.

Художник Сергій Радкевич через символічні коди зобразив на муралі процес творення як складний філософський механізм, що розпочинається від «руки Творця» та завершується специфікою сприйняття кожної особистості. Автор розробляв ідею проекту близько 3 тижнів, створення роботи у подвір’ї галереї зайняло 7 днів.

«Сергій Радкевич – випускник Львівської академії мистецтв, потужний художник міжнародного рівня. Цим муралом ми демонструємо відкритість комунікації з випускниками, діалог з міським середовищем та прагнемо показати, що ЛНАМ – це насамперед інституція, яка існує задля і завдяки молоді. Присутність в ній сучасних мистецьких акцій – той «імпульс», що підживлює мистецьку спільноту», – зазначив куратор проекту Юрій Новачинський.

poyasnennya-simvoliv-muralu

При розробці проєкту художник шукав інспірації в кращих зразках школи Баухаусу та творах українського модернізму. «Я поставив перед собою дві задачі – обережно увійти в даний простір та одночасно оновити його. Не хотів радикально щось змінювати чи руйновувати, адже ця стіна у подвір’ї добре проглядається з центрального входу до Академії. Важливо було максимально використати площину стіни, тому запланований розмір розпису був збільшений майже до 30 м в довжину. Цей стінопис є розповіддю про процес від творця художника до глядача, що передані у вигляді символів руки, ока, нейронних зв’язків», – розповів автор муралу Сергій Радкевич.

Зазначимо, проект втілений за підтримки Українського культурного фонду.

s-radkevich-v-procesi-roboti3

«Від початку діяльності галереї ми прагнули розвивати не лише внутрішній експозиційний простір, але й максимально використовувати наше подвір’я, щоб в ньому також вирувало життя. Хотілося насамперед привнести естетики. Мурал Сергія Радкевича має глибоке концептуальне підґрунтя й гармонійно доповнює простір Академії мистецтв», – додала кураторка проекту Анна Єфімова.

Галерея ЛНАМ – перший у Львові арт-простір для підтримки та популяризації творчих ініціатив молоді. Сучасно обладнана галерея, заснована як підрозділ Львівської національної академії мистецтв як своєрідний «інкубатор» авторських та колективних проектів студентів й випускників Академії.

_______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі