Виставка Юлії Моховикової “Mimicry”. Тенденції купівлі українського мистецтва вітчизняними та зарубіжними колекціонерами

chernozem.info 24.04.2018

010

У Київському ЦУМ відкрита виставка “Mimicry” української художниці Юлії Моховикової. Юлія – одна з українських мисткинь, чиї роботи знаходять своїх поціновувачів за кордоном. CHERNOZEM.INFO радить не пропустити персональну виставку Юлії Моховикової, та спілкується з директором Sky Art Foundation, куратором експозиції “Mimicry” Юлією Островською про тенденції купівлі українського мистецтва вітчизняними та зарубіжними колекціонерами.

Юлія Моховикова
Юлія Моховикова

Українське сучасне мистецтво все частіше з’являється на світових аукціонах, міжнародних ярмарках і виставках. Втім, сучасних молодих авторів, чиї роботи купують іноземні колекціонери – не так уже й багато. Юлія Моховикова входить до їхнього числа. Більше того, попит на її роботи набагато вище в США і Європі, ніж в Україні. Частково тому, що роботи Моховикової мало знайомі українському глядачеві і цією виставкою ми вирішили це виправити.

Якщо говорити в цілому про ринок українського сучасного мистецтва, то він росте в кількісному вираженні, але далеко не завжди в якісному і тим більше – грошовому. Думаю, сегмент сучасного мистецтва займає більше 60% арт-ринку в кількості робіт і менше 30% в грошовому вираженні.

30725344_1449967801782120_2451091140942757888_n-s789

Вартість робіт сучасних українських авторів, навіть з найбільш гучними іменами, істотно нижче цін на творіння європейських художників. Продати картину молодого сучасного українського художника на Scope за 10 тис. доларів – велике досягнення, а в Європі це буденна практика. Так що нам є до чого прагнути і завойовувати нові ринки, оскільки талантів в Україні більш ніж достатньо. І Юлія Моховикова – одна з цих талантів.

118

Виставка триватиме до 20-го травня.

Вхід вільний.

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі