Міжнародна експертна комісія оцінила подані заявки від українських художниць та художників. За результатами оцінювання було обрано 12 фіналістів конкурсу, чиї роботи будуть презентовані на виставці в Національному музеї Тараса Шевченка. До шорт листа конкурсу ввійшли:
- Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ)
- Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко)
- Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань)
- Оксана Казьміна (Київ)
- Поліна Карпова (Харків / Київ)
- Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ)
- Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків)
- Станіслав Холодних (Донецьк / Київ)
- Антон Шебетко (Київ / Амстердам)
- Аліна Якубенко (Київ)
- EtchingRoom1 (Київ)
- fantastic little splash (Дніпро)
Попередньо планувалося вибрати 10 фіналістів конкурсу, але оргкомітет прийняв рішення розширити список, надаючи експертам і глядачам можливість ознайомитися під час виставки з проектами фіналістів, що отримали в сукупності високі бали.
Конкурс МУХі 2019 отримав 255 заявок від художниць та художників із різних міст України (Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, Ужгорода, Херсона, Вінниці, Івано-Франківська, Житомира та відповідних областей. А також з Миколаєва, Хмельницького, Чернігова, Луцька, Сум, Кривого Рогу, Полтави, Черкас та з міст і містечок Запорізької, Донецької та Луганської областей), а також із-за кордону (Кракова і Познані, Берліна і Дортмунда, Вільнюса, Мілана, Праги, Амстердама, Тбілісі, Льєжа, Ванкувера і Секешфагервара).
Виставка фіналістів триватиме у Національному музеї Тараса Шевченка із 17 жовтня до 10 листопада 2019 року.
Виставку буде доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експерток та експертів конкурсу, спеціалістки від партнера проекту AEQUO, а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць – лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу.
Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.
Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.
Ваші питання ставте у Facebook сторінках МУХі і Shcherbenko Art Centre, а також пишіть на електронну пошту.
Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Склад експертної комісії:
- Брайан Геттон (Brian Hatton) – викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard.
- Олександра Гоменюк – директор Hales Gallery, Лондон – Нью Йорк
- Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) – соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів)
- Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 – 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 – 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років
- Марія Куліковська – художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010
- Рорі Макбет (Rory Macbeth) – художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus, Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds
- Катерина Носко – мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM
- Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка
- Катерина Філюк – кураторка, художня критикиня
- Дарина Якимова – мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка
- APL315 – сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011
Концепція проекту:
Від цього року, проект матиме свою тему із метою фокусування та аналізу певного аспекту розвитку української арт-сцени. У 2019 році тема конкурсу МУХі – «Випробування меж».
Аналізуючи досвід і проміжні результати проекту МУХі, що триває вже 10 років, команда Щербенко Арт Центру пропонує разом замислитись над питанням ролі, місця та умов становлення сучасних українських художниць та художників.
Адже художник – той, хто випробовує межі досвіду, випрацьовуючи все нові й нові форми його вираження. Через творчість, привласнення, переосмислення ідей, що в сукупності своїй формують Zeitgeist. Ось чому це медіатор нагальних соціально-політичних процесів, в тому числі. Художник – ключовий елемент системи мистецького виробництва (та її продовження у культурних індустріях), яка переживає кризу або ж перебуває напередодні світанку… В умовах «промислового феодалізму», можливо, український художник очікує на свого Лоренцо Медічі чи папу Сікста ІV. А може, готовий до того, щоб радикально перевернути гру.
Інформація про конкурс
МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.
Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Перша виставка МУХі була презентована в 2009 році в Боттега Галереї. У 2019 році проект буде реалізовано всьоме.
В основі проекту – конкурс, що проводиться за такими правилами:
- участь беруть молоді українські художники віком від 21 року;
- учасником може бути тільки громадянин або громадянка України;
- фіналістів і переможців конкурсу обирає (з 2015 року – міжнародна) комісія експертів, до складу якої входять куратори, директори музеїв, арт-центрів, галерей, мистецтвознавці та художники, що мають високий авторитет у професійному художньому середовищі;
- художник може потрапити до складу фіналістів МУХі лише один раз.
Засновниця проекту МУХі – кураторка і галеристка Марина Щербенко.
Детальна інформація про конкурс МУХі 2019 доступна на сайті http://www.shcherbenkoartcentre.com/uk/myxi/muhi-2019/.
КОНТАКТИ:
www.shcherbenkoartcentre.com/uk/myxi/muhi-2019/
+38 (096) 01-701-41
________________________________________________________
Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.
________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі