1400x90-arthuss-2

Музей соціального мистецтва у Бобриці просто неба

Евгений 26.04.2015

1-7 травня 2015 року провести травневі свята киян запрошують до себе жителі незвичного села Бобриця, яке впевнено перетворюється в українську Швейцарію. Населений пункт за 16 км від столиці, де проживає три тисячі людей, є яскравим прикладом того, як жителі можуть розвивати свою територію у напрямку “sustainability”, тобто самостійно забезпечувати сталість розвитку свого місця проживання.

01 травня 2015 року у селі Бобриця стартуватиме 7-денний Міжнародний арт-фестиваль вуличного соціального мистецтва. Протягом тижня усі бажаючі зможуть приєднатись до створення арт-музею під відкритим небом, перетворивши нудні бетонні паркани у полотна. Під час фестивалю буде створено 4 полотна на парканах: «Мона Ліза» (автор: Dima FATUM), «Гребля Бобра» (автор: Anozerstudio), «Щось традицiйно незвичне та глибоке вiд Гамлета» (автор: Гамлет Зiньковський), та «Забористый Кандинский» (автор: F3CETC). Імена учасників будуть закарбовані у одній із секцій об’єктів. Чудовий сімейний відпочинок, який увійде в історію.
Так, наприклад, велика огорожа при в’їзді до села стане об’єктом для зображення легендарної «Мони Лізи» Леонардо да Вінчі. Картина буде розділена на секції вздовж паркану. При першому погляді може скластись враження, що паркан розписаний абстрактними градієнтами, і лише при більш ретельному спогляданні зчитується всесвітньовідомий образ Джоконди.
Мешканці, які є активною рушійною силою розвитку свого села, ставлять головну ціль перед собою: виробити стійкий механізм самовідтворення паблік-арту, естетичну складову економічної стратегії Бобриці, прийняту місцевим співтовариством.
«ТомСоєрФест» – це лише частина загальної програми розвитку. На проведенні фестивалю жителі не зупиняються, адже вже найближчим часом у Бобриці відбудуться кінні змагання (10 травня), міжнародні змагання з триатлону (23 травня), а на серпень 2015 вже заплановано міжнародний скульптурний пленер.
У селі самоорганізація та взаємодопомога працює на найвищому рівні – техніка збору коштів працює результативно. Адже на сьогодні для створення чотирьох стріт-арт об’єктів у селі вдалось зібрати близько 40 000 гривень завдяки кільком жителям села Бобриця. Необхідну решту (15 000 грн) організатори планують покрити за допомогою краудфайндингу – кожен бажаючий підтримати ініціативу громади може стати акціонером фестивалю, придбавши «акції Тома Соєра». Також для дорослих передбачений реєстраційний внесок, який частково компенсує витрати на матеріали. «Взяти участь можуть дорослі разом зі своїми дітьми, придбавши так званий «комплект Тома Сойєра» *(реєстраційний внесок) вартістю 150 грн. У звязку з тим, що фестиваль організовуємо своїми силами, потрібні кошти для покриття витрат на фарбу та інші матеріали. У планах створити населений пункт, де на кожному кроці, навіть у найзвичніших елементах благоустрою, зустрічатиметься щось сказане мовою мистецтва», – розповіла Марія Уварова, одна із організаторів фестивалю.
Художні роботи проходитимуть під керівництвом культових стріт-арт художників. Від учасників непотрібно ніякої спеціальної підготовки та вмінь, лише бажання. Всьому, обіцяють організатори, можна буде навчитись у процесі.

Деталі реєстрації до участі у розписі стін:
https://www.facebook.com/events/434242266741831/
Місце проведення:
с. Бобриця, Києво-Святошинський р-н, 16 км від Києва по Житомирській трасі.

* Ідеологів Міжнародного арт-фестивалю вуличного соціального мистецтва назвати захід «ТомСойєрФест» надихнув головний персонаж відомого роману Марка Твена – заповзятливий та непосидючий Том Сойєр. Том Сойєр не відмовився би від допомоги у фарбуванні паркану і цього разу.

Контактна особа для ЗМІ:
Марія Уварова, тел.: +38(063) 244 96 94, e-mail: maria.tonika@gmail.com

Відео-сюжет ТСН:

http://tsn.ua/…/bobricya-alpiyske-selische-po-ukrayinski.ht…

Сайт громади:
http://www.bobrytsya.kiev.ua/