1400x90-arthuss-2

Музей історії Києва чекає на погляд митців для проекту «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ»

chernozem.info 16.06.2020

У квітні цього року Музей історії міста Києва оголосив open-call проекту «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ… / ONE DAY AFTER…», де запропонував митцям поміркувати над майбутнім світу, до якого ми звикли, та нас, як людей, в умовах розвитку технологій, криз світової економіки, пандемій та незворотних змін клімату на планеті. Що ж чекатиме на нас у майбутньому? Які моделі суспільства? Космотуризм, дружба з роботами чи повстання машин…?

Музей історії Києва чекає на погляд митців для проекту «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ»

Сьогодні багато хто грається у футуристів, озвучуючи різні варіанти подальшого розвитку подій. Які з них вірні, а які – ні, побачимо та відчуємо дуже скоро. Очевидно одне: метаморфози невідворотні, і світ, і ми будемо змінюватися. А разом із ним зміниться і мистецтво, адже воно – невід’ємна частина нашого життя.

За інформацією музею, для участі в проекті вже надійшло понад 170 заявок, однак, до 15 червня ще є трохи часу, аби продемонструвати свій альтернативний погляд та свою унікальну візію майбутнього. З усіх робіт музей обере ті, що найкраще репрезентують означену тему та представить їх відвідувачам музею в рамках виставки «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ… / ONE DAY AFTER…» у вересні цього року. Експозиція складатиметься з трьох змістовних розділів: «Людство майбутнього», «Природа майбутнього» та «Технології майбутнього».

Умови самоізоляції стали найкращим часом для творчих рефлексій, адже художники – це люди, які дуже чутливі до усього, що відбувається довкола, вони надзвичайно тонко відчувають болі та страхи суспільства, миттєво реагують на зміни, а іноді – навіть можуть передбачити їх. Так художник Кирило Чічкан, ілюстрація якого стала афішою проекту «ОДНОГО ДНЯ ПІСЛЯ…», виявився неабияким провісником, що передбачив майбутню «пандемічну самоізоляцію». Робота «Колби» була створена ще восени 2014 року. «Це була реакція на те, що в сучасному світі ми все більше закриваємося в інформаційному полі при тому, що можливостей розширити свій кругозір, знання, отримати достовірну інформацію у нас з’являється більше. Але ми готові закритися, відгородитися від нового, від невідомого. Як підсумок – сидимо у своїх колбах і крізь призму цих самих колб дивимося на світ», – коментує митець.

Під час карантину Кирило згадав, що у нього є робота, що дуже точно ілюструє стан карантину та сьогодення і виклав її у Facebook. «Мені написали з Музею історії Києва про те, що хотіли б взяти цю роботу як «віжуал» для виставки ONE DAY AFTER. Для мене такий досвід був вперше. Дуже приємно, коли тобі раптом кажуть, що те, що ти зробив колись, комусь подобається», – ділиться враженнями художник.

Чи відображають «Колби» нинішню ситуацію з епідемією? Так, адже зараз ми закрилися ще більше, і так само варимося у своєму інформаційному полі. Ми ніби разом, об’єднані однією проблемою і одним страхом, але все одно кожен залишається у своїй колбі.

Та сам художник каже, що це не передбачення, а скоріше спостереження, спроба проаналізувати, куди все котиться. Зовсім скоро ми матимемо змогу побачити спостереження інших сучасних митців і, можливо, знайдемо у них нові прогнози.

Детальніше про участь у проєкті: https://www.facebook.com/kyivhistorymuseum/posts/3063917440326006

Сторінка події у фейсбуці: https://www.facebook.com/events/2969666473092367/

_______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі