Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

chernozem.info 23.11.2020

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

17 листопада Музей історії Києва презентував нову айдентику. Її створила вже випускниця онлайн-школи Projector Юлія Строй під час навчання — це було одне із завдань на курсі.

Розробка айдентики для Музею Києва стала фінальним проєктом на курсі Graphic Design Fundamentals в Проджекторі. Куратори курсу: дизайн-директор The Goort Олександр Гусаков, дизайнери та співзасновники студії LLIWELL Нонна Старущенко та Гліб Капоріков. Студентам пощастило, тому що раніше Музей Києва вже працював зі студентами Проджектора над маркетинговою стратегією. Це спростило комунікацію та допомогло краще зрозуміти запит клієнта. До того ж, команда музею була рішуче налаштована на зміни.

На розробку концепції у студентів було лише 2 місяці. Всього працівники музею отримали на розгляд аж 17 концепцій айдентики, з яких обрали 3 найбільш вдалих. Але врешті перемогла концепція від студентки Юлії Строй. Саме її  музей почав втілювати у життя.

Юлія Строй, авторка айдентики: «Коли я дізналася, що ми будемо співпрацювати з музеєм, то у мене перехопило подих. Розробка музейної айдентики — це проєкт мрії для будь-якого дизайнера. Можна сказати, що раніше у музею не було повноцінної айдентики, був тільки логотип. Тому створення візуальної системи відбувалося з чистого аркушу».

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector
Юлія Строй, авторка айдентики

Олена Сидоренко, кураторка виставок та заходів в Музеї Києва: «Головна задача, яка стояла перед нами — створити зрозуміле уявлення у відвідувачів про сучасний Музей Києва і його структуру. Ми незвичайний музей, ми — музей-пазл, який необхідно зібрати, щоб зрозуміти, як ми презентуємо історію і сучасність міста. Ми не класичний музей історії зі старовинними глеками і криками «не чіпайте експонати!». У нас аж 9 філій у різних приміщеннях, що розповідають історію через артефакти, мистецтво та життя відомих особистостей. Гадаємо, що людям інколи важко це розуміти. Ми прагнули об’єднати та пояснити аудиторії, хто ми є і привернути до себе увагу».

Новий логотип

Новий логотип — це монограма з перших букв Музей Києва, бо Юлія хотіла зробити акцент на новій скороченій версії назви музею. Монограма вписується в більш суворий і консервативний стиль ділового спілкування державної структури.

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Кольорова гама

На вибір кольору для айдентики вплинула постійна історична експозиція музею. Серед експонатів дуже багато золотисто-гірчичного, зеленого. Кольори, на думку дизайнерки, вийшли максимально київські і дуже пасують музею.

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Стікери-ілюстрації

За допомогою ілюстрацій дизайнерка хотіла зробити образ музею домашнім і близьким для відвідувача. Це і є функціональні елементи айдентики: привертають увагу та розповідають історії.

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Ірина Ковалькова, PR менеджерка Музею Києва: «Ми зупинилися на варіанті, який запропонувала Юля, адже він поєднав у собі все те, що ми просили: строгий і лаконічний логотип, який відповідає статусу державної інституції; легкі для сприйняття афіші у форматі месенджера, естетика якого зрозуміла нашій широкій цільовій аудиторії; яскраві стікери, які привертають увагу у будь-якій формі комунікації.

Також для нас важливо, щоб нова айдентика була гнучкою, адже у нас можуть з’являтися нові філії, які нам потрібно буде «інтегрувати» в сім’ю. А дизайн, який створила Юля дає можливість безкінечно нарощувати нові елементи».

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Зараз команда музею планує оновити соціальні мережі і сайт, а також створити нові рекламні афіші, відповідно до нової стилістики. Трохи згодом планують оновити внутрішню навігацію в музеї та запустити лінійку мерчів.

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

Нова айдентика для Музею історії Києва від Projector

***

У серпні цього року студенти Projector провели редизайн Молодого театру. А минулого року створили нову айдентику для Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Раніше команда Projector долучилася до створення айдентики для Міністерства освіти й науки України та для Українського інституту.

Більше про процес створення айдентики для Музею історії Києва ми написали тут.

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

 • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
 • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
 • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
 • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
 • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
 • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
 • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
 • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
 • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
 • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
 • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)

Матеріали на схожі теми

Коментарі