1400x90-arthuss-2

Нова айдентика Музею Ханенків від студентів школи Projector

chernozem.info 17.10.2019

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентував нову айдентику, розроблену студентами школи Projector під кураторством керівника школи Олександра Трегуба та співзасновників Spiilka Design Büro Володимира Смірнова та Анастасії Жеребецької.

Серед запропонованих концепцій від студентів річного курсу з візуальних комунікацій музей обрав проєкт Данила Нестеревича, Ольги Бакан, Євгена Чугуєвця та Анастасії Лутової.

Тема музейного брендингу надзвичайно актуальна та багатошарова. У Музеї Ханенків до цього йшли декілька років. Тут зберігається найбільша колекція світового мистецтва в Україні, що була зібрана київськими меценатами Богданом та Варварою Ханенками. А отже, важливо було не лише створити новий візуальний образ музею, що «говорив» би про Музей сьогоднішній і завтрашній, а й відобразити його історію і дух. Це непросте завдання Музей реалізував разом з командою школи Projector.

Нова айдентика Музею Ханенків

Катерина Чуєва, директорка Музею Ханенків: Нова айдентика — це не лише про новий логотип і корпоративні кольори, замовлені дизайнеру. Це початок руху від того «хто ми є і де ми є» сьогодні до того, «ким і де ми хочемо бути завтра», що ми хочемо сказати світу і який спосіб взаємодії з ним пропонуємо. Тобто айдентика — це також про місію, візію, стратегію і брендинг. А оскільки ми самі постійно вчимося — то нам було надзвичайно цікаво осмислено пройти цей шлях до себе сьогоднішніх і намітити маршрут у майбутнє разом зі школою Projector, і тепер — поділитися цим досвідом з вами.

Олександр Трегуб, керівник та співзасновник Projector Creative & Tech School, куратор курсу Visual Communications Professium: Ми в Projector віримо, що дизайнер може прийти і щось змінити в Києві, щоб всі ми жили в кращому і зручнішому місті. Можливість покращити улюблений київський музей — це справжня дизайнерська мрія.

Айдентика

Проєкт айдентики для Музею Ханенків студенти виконували в рамках блоку «Дослідження» на річному курсі з візуальних комунікацій. Групу поділили на чотири різні команди, кожна з яких отримала ментора ззовні. Менторами цієї команди стали співзасновники та дизайн-директори Spiilka Design Büro Володимир Смірнов та Анастасія Жеребецька.

Олександр Трегуб: Перед студентами стояло кілька проблем, які потребували рішення: це і збільшити відвідуваність музею та впізнаваність бренду, і зробити його комфортнішим всередині, покращити комунікацію, в тому числі з іноземними туристами.

Анастасія Жеребецька, співзасновниця Spiilka Design Buro, кураторка проєкту: Ми спрацювалися швидко, бо студенти були відкритими, до всього ставилися з гумором, класно придумували. Зі свого боку ми познайомили їх зі своїм процесом побудови айдентики: як правильно думати і в який бік дивитися, щоб фонтан креативу мав певний вектор. У всьому іншому допомагали точково – включалися, коли була потрібна допомога, а стороннім артдиректорським оком підказували, де порухати елемент, де стоншити або «добавити жирку».

Кольори підказав сам інтер’єр музею. Бордовий символізує Схід, а блакитний — Захід. Також ми підібрали компліментарні кольори, щоб урізноманітнити макети.

3d_ramka

Євген Чугуєвець, випускник Visual Communications Professium, автор проєкту: У логотипі ми хотіли передати ідею дуальності. Основним інсайтом при його створенні були два крила музею, які об’єднані дверима між Східною і Західною колекціями. Також в ньому можна побачити пісочний годинник, які символізують час, який завмер у музеї.

При виборі шрифту у нас були обмеження. Шрифт повинен був бути інклюзивним, легко читатися і мати кирилицю в наборі. Ці обмеження могли зробити стиль занадто сухим, тому ми доповнили основний шрифт елегантним курсивом, який використовуємо тільки для написання дат і цін.

Фірмовиим візуальним прийомом нової айдентики стала рамка. Вона символізує дві колекції, яку об’єднують маленькі двері. Як і в самому музеї. Вона допомагає забрендувати будь-який носій, і з часом, навіть без логотипу, люди будуть розуміти — це Музей Ханенків.

znachek

Олександр Трегуб: Круто, що ми мали можливість комплексно впливати як на графічний стиль музею, так і на те, як він комунікує з людьми і як може бути покращений в середині.

posters

lightbox1

Ольга Бакан: У нас було чимало найрізноманітніших обмежень. Більшість була побудована на тому, що музею не подобається і яким він себе не бачить. Мені здається, ми зробили цей проект крутим зокрема завдяки їм.

Олександр Трегуб: Ми мали крутий досвід спілкування з командою — в чомусь ми навчили їх, але ще більше навчилися самі.

upload-1af1be85-d316-48a6-9b66-28ecef2aeafb

Музей, що об’єднує

Музей Ханенків — це історія подружнього життя Богдана та Варвари, їхнього будинку та спільного захоплення мистецтвом. Це два світи, об’єднані під одним дахом: Захід та Схід, Європа та Азія, Богоматір та Будда. І, насамкінець, це минуле та сучасність. «Сучасний музей класичного мистецтва», як говорять про себе самі музейники.

lightbox2

Данило Нестеревич, випускник Visual Communications Professium, автор проєкту: Найкрутішою частиною проекту для мене став наш основний меседж: «Музей, що об’єднує». Бо музей Ханенків дійсно об’єднує в собі різні епохи, різні культури, старе і нове. І найголовніше — людей.

nomerok

Ольга Бакан, випускниця Visual Communications Professium, авторка проєкту: Музей з такою сильною ідентичністю не може комунікувати за допомогою картинок з інтернету. Або плакатів, зроблених співчутливими ілюстраторами, які всі разом не організувалися в одну систему. Брендинг потрібний музею так само як і телефонам, автомобілям і ковбасі. Він допомагає музею знайти своїх гостей, а гостям свій музей. І музей Ханенків хорошу айдентику заслуговує як ніхто інший.

futbolka-hanenko

Данило Нестеревич: Дизайн має не тільки допомагати бізнесам рости, а й привносити у світ щось корисне. Це складна задача. Люди, з якими ти працюєш, розуміються на мистецтві та дуже люблять свій музей. Їм не вийде «напарити» дизайн заради дизайну. Він має виконувати свою функцію, бути інклюзивним і зрозумілим всім, хто приходить в Музей Ханенків.

upload-43e4bbf7-760a-4a5a-8820-3fb4dfca159d

Анастасія Жеребецька: Бути наставником дуже приємно: на такому короткому курсі видно, наскільки твоя допомога потрібна і як класно студенти її застосовують у процесі. Із задоволенням пустилася б у таке плавання ще раз. Бути наставником дуже приємно: на такому короткому курсі видно, наскільки твоя допомога потрібна і як класно студенти її застосовують у процесі. Із задоволенням пустилася б у таке плавання ще раз.

muzey-na-viyizdi

________________________________________________________

Більше про дизайн — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі