У видавництві ArtHuss виходить книга «Візуальна культура», авторкою якої є Алексіс Л. Бойлен – доцентка кафедри мистецтва та історії мистецтва в Africana Studies Institute UCONN.
Візуальна культура не буває нейтральною. Візуальне завжди щось означає. Як ми дивимось? Що ми бачимо? Як сформувати кращу візуальну культуру і збудувати краще майбутнє? Чи здатна візуальна культура врятувати нас від самих себе? «Ми», «нас», «самих себе» — а хто ж такі оці зациклені на собі «ми» в цьому рівнянні?
Книга «Візуальна культура» — це своєрідна карта, яка допоможе зорієнтуватися в складних і заплутаних питаннях візуальної культури. Вона не починається з печерного живопису і не закінчується актуальним мистецтвом і не має на меті виставити одні об’єкти «старими», а інші — «сучасними». Натомість на величезній кількості прикладів — від Бейонсе і Jay-Z у Луврі до перших зображень чорної діри — Алексіс Бойлен розглядає питання, як ми взаємодіємо із зображеннями і піддаємося маніпуляціям.
«У цій книжці я вживаю терміни «зображення», «картинка», «візуальний об’єкт» і «візуальне» як взаємозамінні синоніми, хоча між ними цілий океан відмінностей. Я не маю наміру заплутати читача чи навмисно розмивати межі, бо ця різниця справді важлива. Просто зважаючи на мету нашого діалогу і питання щодо візуальної культури, які ми розглядаємо, я пропоную не аналізувати тут ці відмінності. Ми розглянемо різні категорії «мистецтва» і «популярного», але пам’ятайте, що ці назви — теж конструкти, закорінені в історії, владних ієрархіях та в певному просторі й часі. Те саме стосується термінів на кшталт «зображення», «картинка» та «об’єкт». У кожного з них своя історія. У різний період вони означали різне. Сукня — це не те саме, що споруда; картина — не іграшка, телевізійна реклама — не реклама в інтернеті. У цій книжці те, що візуальна культура робить, важливіше за межі того, чим ця культура є» — Алексіс Бойлен.
Чотири розділи цієї книжки показують візуальне як сукупність механізмів і стратегій, які допомагають нам визначити чотири питання нашого життя — «що», «хто», «де» й «коли».
Передзамовити книгу на сайті видавництва ArtHuss: https://www.arthuss.com.ua/shop/visual-culture
________________________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо “Як виховати читача”. Основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю.
- “Заґмайстер і Волш. Краса“. Краса у дизайні та мистецтві.
- Ребекка Етвуд “Життя в кольорі”. Дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
- Дорон Маєр “WORKFLOW”. Практичний посібник до творчого процесу.
- П’єр Гіє де Монту “Арт-фірма”. Естетичне управління та метафізичний маркетинг.
Коментарі