Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Очима художників: взаємодія бізнесу, влади і суспільства

chernozem.info 21.02.2020
Наталія Ульянова
Наталія Ульянова

Наталія Ульянова, співорганізатор Форуму Level UP Ukraine, засновник і керівний партнер UNA Partners, Віце-президент Асоціації платників податків України, поділилася подробицями арт-проєкту «Мистецтво взаємодії».

 

– Розкажіть трошки про захід?

– Арт-проєкт буде представлений у рамках Форуму Level UP Ukraine 2020. Головна тема форуму – принципи створення більшого. Level UP Ukraine виступає платформою для розвитку екосистеми, де влада, бізнес і суспільство виробляють рішення, які призводять до концептуальних змін в Україні. Учасники домовляються і створюють спільні проєкти, де кожен долучається до нової моделі взаємодії на взаємовигідних умовах.

 

– Яка концепція арт-проєкту?

– Сьогодні концепції сприймаються в символах. Одна нова ідея може реформувати традиції і погляди століть, тому в рамках форуму ми вирішили створити арт-проєкт «Мистецтво взаємодії». Ми залучили молодих авторів для створення нового уявлення про кооперацію бізнесу, влади і суспільства.

Мистецтво об’єднує і мотивує – саме це ми робимо під час Форуму. Ми хочемо актуалізувати питання співпраці через art. Учасники мають можливість показати свої роботи бізнес-спільноті і отримати підтримку decision maker’ів.

Але зрушення у свідомості – це не все. Необхідні зрушення у діях. Для цього ми хочемо разом з авторами провести благодійний аукціон – зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку соціально значущих проєктів. Візуалізовані ідеї учасників у вигляді картин потраплять у кабінети реформаторів країни.


photo_2020-02-17_11-12-31

– За якими критеріями відбирали учасників для арт-проєкту?

– Ми звернулися до освітньої платформи КАМА, після чого вони запропонували співпрацю з їх випускниками. Виходячи з нашої концепції, ми відібрали учасників арт-проєкту «Мистецтво взаємодії» у рамках Форуму Level Up Ukraine 2020. Далі спрацювало «сарафанне радіо», й нам почали писати ілюстратори та художники з різних куточків країни, які об’єднані однією ідеєю.

 

– У ході Форуму Ви актуалізуєте питання «Що таке реальна взаємодія?», «Куди ми рухаємося?», «Що є результатом продуктивної співпраці?». Як Ви самі відповіли б на них?

– Реальна взаємодія і продуктивна співпраця – це те, що дозволяє досягати успіху за будь-яких зовнішніх обставин на основі об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін. По суті, арт-проєкт символічно висловлює те, про що ми будемо говорити на Форумі Level UP Ukraine – як забезпечити глобальні трансформації в інтересах всього суспільства.

– Мені здається, ідея Форуму надає невичерпні можливості для творчості. Але все-таки, який проєкт є найбільш яскравим для Вас?

– Насправді, ми стільки часу провели з художниками, що вже встигли стати немов би рідними. Тому кожен проєкт подобається і запам’ятається надовго. Але якщо все-таки вибрати один, то, напевно, вразив розмах інсталяції «Спадщина» Gora LI і Kostry Kina. Як пояснюють митці, вони метафорично зобразили історичне минуле, створивши гіперболізовану дійсність, продемонструвавши тим самим вміння створювати цілісне майбутнє, спираючись на минуле.

photo_2020-02-19_13-42-27

 – З якими висновками і відчуттями Ви б хотіли, щоб глядач покинув виставку «Мистецтво взаємодії»?

– Мабуть, з такими ж, як у мене – позитивними емоціями і відчуттям, коли полотна цілком поглинають усю увагу глядача. Глядачі приходять з великим інтересом і безліччю різних питань, а йдуть з позитивним настроєм, володіючи поживою для роздумів і власних висновків.

 

– Які виникли складнощі при створенні виставки? Як з’явилась ідея арт-проєкту «Мистецтво взаємодії»?

– У нас з інсталяторами весь час поставало питання: чи зрозуміють наші гості елементи в інсталяціях – що хотіли цим сказати, яку головну думку «зашили» у роботу. У нас будуть представлені три експозиції. В одній, наприклад, лише довжина одного полотна складає 15 метрів, також мається рукотворна дошка, диптих з двох частин та дві картини. Зізнаюсь, що часом було нелегко, але наша команда та всі учасники арт-проєкту дуже відповідально підійшли до нього.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі