Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Open Call для кураторів: Програма резиденцій галереї Артсвіт

chernozem.info 09.07.2020

Open Call для кураторів: Програма резиденцій галереї Артсвіт

У Дніпрі пройде вже друга Програма резиденцій галереї Артсвіт. Це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Формат передбачає групові резиденції із наставництвом кураторів з різних медіа: кураторство і візуальне мистецтво та паралельна публічна програма, яка складається з artist talks, лекції, кураторських екскурсій та двох виставок.

Місто Дніпро як велике (пост)індустріальне місто останніми роками почало викликати інтерес серед кураторів, художників, мистецтвознавців, урбаністів. Тепер великі проєкти та імена зосереджені не лише в столиці, а місцеві активісти від культури отримують додаткові поштовхи до розвитку середовища на місцях.

Основна задача організаторів – занурити учасників в нове для них культурне середовище та спонукати до рефлексій, створення арт-об’єктів. Також ми прагнемо посилити інтерес до регіону і його культури, принести нові погляди на сучасне мистецтво і розширити можливості для представників локальної творчої спільноти. Це в тому числі потрібно для того, щоб зупинити відтік креативної молоді до столиці та в інші країни світу.

Ми віримо, що коли мешканці міста стають свідками та співучасниками мистецьких дій в публічному просторі або відвідують виставки, де митці/куратори з інших міст працюють із контекстом їхнього власного міста, це однозначно викликає більшу прихильність й цікавість до рідного міста.

Open Call для кураторів: Програма резиденцій галереї Артсвіт

Кураторська резиденція відбуватиметься у два етапи. Перший етап складатиметься із теоретичних і практичних занять, структурованих у чотири модулі. Вони проходитимуть онлайн у понеділок та четвер впродовж двох тижнів: 16, 20, 23, 27 липня.

Кожен модуль передбачає обговорення теоретичних текстів про кураторство та історію виставок, а також практичні завдання. Впродовж першого етапу резиденції учасники працюватимуть над розробкою спільної виставки.

Другий етап резиденції відбуватиметься у Дніпрі. Він передбачає підготовку та реалізацію виставки, участь у публічних заходах, а також написання есе про свій досвід резиденції. Кураторська резиденція має на меті запропонувати її учасницям та учасникам вже на початку вересня 2020 року створити власну виставку у галереї Артсвіт під менторством Тетяни Кочубінської.

***

Tatiana Kochubinskaya – закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури зі ступенем магістра з історії мистецтва (відділення арт-менеджмент). Почала свою професійну кар’єру в Київському музеї російського мистецтва (нині — Національний музей «Київська картинна галерея»), де працювала дослідницею й кураторкою з 2006 по 2011 рік. 2012–2014 рр. брала участь у навчальній програмі «Кураторська платформа», організованої PinchukArtCentre (Київ), в якому працювала з 2014 по 2019 рр. З 2019 року — незалежна кураторка; співпрацює з онлайн-виданням про мистецтво Your Art.

У 2016–2019 роках Тетяна Кочубінська була кураторкою Дослідницької платформи PinchukArtCentre, спрямованої на створення цифрового архіву сучасного українського мистецтва. У своїй кураторській практиці Тетяна Кочубінська цікавиться питаннями відповідальності, пам’яті й травм, пов’язуючи радянське минуле з сучасним суспільством.

Була кураторкою премії PinchukArtCentre у 2015 та 2018 роках, а також співкураторкою Future Generation Art Prize у 2019 році та FGAP@Venice в рамках паралельної програми 58-ї Венеційської бієнале.

Посилання:

_______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі