Перший історичний бівуак «СТАВКИ ДУНIНИХ-ВОНСОВИЧІВ» 9 травня у Радомишлі

Евгений 29.04.2015

За ініціативою колекціонера і мецената Олексія Шереметьєва та за підтримки місцевої селищної ради на території колишньої графської садиби Дуніних-Вонсовичів розпочато відновлювальні роботи, метою яких є створення музейно-паркового комплексу «Мистецький маєток “Ставки”. У суботу, 9 травня 2015 р. Мистецький маєток “Ставки” чекає своїх відвідувачів на розваги у дусі минулих часів!

Программа проведення Першого історичного бівуаку «Ставки Дунiних-Вонсовичів»:


12.00-13.00. Прибуття гостей до Мистецького маєтку «Ставки».
13.00. Урочисте шикування учасників та офіційне відкриття «Бівуаку».
14.00-16.00. Показові виступи військово-історичних клубів і груп: шикування, маневри, «школа солдата» та «взводна школа», прийоми зі зброєю.
Паблік-дісплей для глядачів з демонстрацією одностроїв, екіпірування та спорядження воїнів армій епохи наполеонівських війн.
16.30- 19.00 – Екскурсії теріторією маєтку та залами панської будівлі, у яких буде представлено експозицію раритетів наполеонівської доби з колекції Музею Шереметьєвих(штандарти Великої армії з вензелем Наполеона, колекція фарфору “Маршали Наполеона”, портрет Бонапарта, його посмертна маска та севрський сервиз із зображенням батальних сцен доби наполеонівських війн) та вернисаж весняного сезону Міжнародного живописного пленеру «Ставки». (О.Аполлонов, О.Храпачов В. Монсевич, С. Скрипіцин, Д.Тарасенко, Р. Дудченко, К. Рейда Сунь Ке (КНР), Чен Си (КНР), куратор Наталія Сухоліт).
З 19.00 – Вільне спілкування учасників бівуаку з гостями Ставків.
21.00 Відкритий кінотеатр на подвір»ї палацу. Демонстрація художнього фільму – «Пан Таде́уш» (польск. Pan Tadeusz) — фільм Анджея Вайди (1999) за твором Адама Міцкевича. Повна французька назва — «Пан Тадеуш. Коли Наполеон перейшов Неман».

Низький уклін всім, хто зробив це можливим зараз та плідно працює на майбутнє: Радомишьській районній державній адміністрації, Ленінсько-Ставецькій селищній раді​, Музею Шереметьєвих, Мистецькому маєтку “Ставки”. Окрема подяка співорганізаторам: Громадській організації «Департамент воєнно-культурної антропології», Журналу «Антиквар» – www.antikvar.ua, та партнерам: порталу креативної економіки CHERNOZEM – www.сhernozem.info та культурному партнерові Фонду ArtHuss – www.fund-arthuss.com

Телефон для довідок та акредитації: +380674456682

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА: Створена 1792 р. споруда стала свідком багатьох історичних подій, втім особливу увагу привертає постать власника маєтку першої чверті XIX ст. Станіслава Дуніна-Вонсовича (1785-1864) – графа герба Лябендзь (Lebedz), полковника французької служби, бригадного генерала Війська Польського. 4 липня 1812 був прикомандирований до Головної квартири Імператора Наполеона І в якості перекладача і брав участь у «другій Польській війні» (Російському поході). 5-18 грудня 1812 р. супроводжував Імператора при переїзді до Парижа. Бурхлива і героїчна біографія уродженого в Україні польського аристократа й воїна, таємниця його особливої місії при особі імператора Наполеона без сумніву є прекрасною основою для проведення у Ставках культурно-мистецьких та військово-історичних заходів, що підкреслюють спільність та переплетення історичних доль українців, поляків та французів.
З початку 2014 року у Ставках також відбуваються художні та фотопленери, у яких беруть участь відомі українські живописці, графіки, скульптори та фотомитці. В залах панської будівлі регулярно проходять вернісажі та творчі зустрічі, обговорюються плани щодо формування майбутньої музейної експозиції та розробки наукового та просвітницького напрямків діяльності «Маєтку». Виставки, що збирають велику кількість гостей, стають справжнім святом для місцевих жителів, які на власні очі бачать перетворення рідного селища на художню резиденцію та місце культурного туризму.