Підсумки участі Voloshyn Gallery на VOLTA New York

chernozem.info 29.03.2018

З 7 по 11 березня київська галерея Voloshyn Gallery вперше взяла участь в ярмарку VOLTA New York 2018, який проходив в рамках тижня мистецтв Armory Week, представивши соло-проект Михайла Деяка, а також відео-арт Володимира Когута в програмі VideoWall. У 2018 VOLTA відбулася в одинадцяте, по сусідству з The Armory Show, на Pier 90. У ярмарку взяли участь 85 галерей з 48 міст світу, демонструючи культурні пласти інтернаціонального сучасного мистецтва.

Соло-проект Михайла Деяка був представлений двома серіями робіт, виконаними спеціально для VOLTA – це Space і Genesis, в яких він прагне розкрити тему «Людина і простір». Цикл Genesis являє собою абстрактні металеві скульптури, над якими художник працює останні два роки. При розгляді вони здаються хаотичними і впорядкованими одночасно. Space – психологічна серія мінімалістичних пейзажів на склі, завданням якої було показати роздуми про внутрішній світ людини через художні експерименти зі складними кольоровими рішеннями і матеріалом.

Соло-проект художника Михайла Деяка, представлений двома серіями робіт Space и Genesis. Стенд  Voloshyn Gallery,  VOLTA New York 2018

«Головна відмінність VOLTA – цілеспрямований фокус на соло-проектах. Стенди, присвячені соло-проекту  одного автора, привертають більше уваги, дозволяючи зануритися у творчість конкретного художника, а також дають змогу помітити особливості його художньої мови. На нашому стенді, який за підсумком увійшов до десятки кращих, на думку кураторів ярмарку, були представлені живопис і скульптура Михайла Деяка, а в паралельній програмі VideoWall – відеоробота молодого художника Володимира Когута. З Когутом ми познайомилися лише рік тому, але за цей час встигли показати його роботи в рамках групової щорічної експозиції в Voloshyn Gallery SUMMER SHOW, а також представити його графічну серію «Архаїчна сім’я» на Scope Miami Beach 2017 в числі творів інших українських художників на нашому стенді. Графічні малюнки Когута вже придбали колекціонери з Австрії, Гонконгу, Чикаго, Майамі, Лос-Анджелеса. Один з пейзажів Деяка придбав колекціонер із Нью-Йорка, щодо інших робіт ще ведуться переговори. Ми дуже задоволені виходом Voloshyn Gallery на новий прогресивний арт-майданчик. VOLTA істотно відрізняється кураторською селекцією і дизайном стендів, які нічим не поступаються виставковим просторам The Armory Show», – розповідають власники Voloshyn Gallery Юлія і Максим Волошини.

20180306_212136

Відео-проект молодого львівського художника Володимира Когута «Artificial intelligence – Mimicry» оповідає про наступні етапи людської еволюції, в якій найважливішу роль відіграє технічний прогрес, що таїть небезпеку в поневоленні людського розуму і у втраті незалежності. «Саме слово «мімікрія» означає подібність форми або забарвлення у біологічних видів, здатне допомогти у боротьбі за виживання. Деякі види прикидаються хижими або отруйними, тим самим забезпечуючи свою безпеку. Проводячи паралель, в світі, де технологічний прогрес з кожним роком набирає обертів, людина поступово втрачає свою індивідуальність і місце в еволюційному ланцюжку, намагаючись адаптуватися до нового. Це може призвести до повної втрати ідентичності і атрофії емоційно-вольового компоненту», – коментує автор. Відео створено із застосуванням комп’ютерного шейдерного програмування матеріальності, що перетворює розумові процеси у візуально-естетичний простір. «Дивно, але я не ставив перед собою на меті настільки сильно занурити глядача у власні переживання, але публіка буквально сконцентрувалася на відчуттях під час перегляду», – продовжує художник.

Фрагменти відео-проекту молодого львівського художника Володимира Когута «Artificial intelligence – Mimicry» 

На питання про враження від перших відвідин ярмарку, в якій Володимир Когут взяв участь, відповідає емоційно. «Найбільше мене захопили ретельна селекція і відкритість західних учасників. На відміну від української аудиторії, публіка VOLTA налаштована на пошук нових імен. Її щиро цікавить обмін міжнародним досвідом. Галереї і куратори хочуть бути першовідкривачами, популяризаторами нових тенденцій, творцями майбутніх кооперацій. Україну сприймають з цікавістю, як країну з великим потенціалом. Приємно, що західні колекціонери також хочуть брати активну участь у мистецькому житті інших країн, обговорюючи їх подальшу співпрацю, а не просто фокусуються на придбанні».

За словами Когута, в країнах колишнього СНД тільки зароджується нове ставлення до експозиційного простору і присутності в ньому «віртуальних» творів. «Віртуальні роботи не сприймаються на належному рівні нашими співвітчизниками. Безумовно, щоб зрозуміти ідею проектів з відсутністю фізичного обсягу, необхідно мати чітке розуміння цілей. Так, покупцями відео стають музеї та інші інституції, що опікуються про повноту свого зібрання. Я радий, що Voloshyn Gallery – одна з небагатьох українських галерей, які орієнтуються на міжнародні тенденції, не боячись відсутності видимого попиту на відео-арт, фото і арт-об’єкти».

Автор: Роксана Рублевська

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі