Посібник з анатомії для художників

chernozem.info 07.06.2022

Посібник з анатомії для художників

Видавництво ArtHuss готує до друку книгу “Анатомія для художників”, яка містить поради, інструменти та вправи які допоможуть митцям або початківцям більш реалістично зображати героїв картин. Це наочний посібник із зображення людського тіла, який буде корисним митцям, не залежно від рівня знань. 

Навіщо митцям вивчати анатомію? Це важливо не тільки для тих, хто прагне до реалізму в творчості, але й для тих, чия робота вимагає уяви й винахідливості. Саме це знання відрізняє любителя від професіонала, а професіонала від майстра. Звісно, митці не лікарі і їм не потрібно знати найдрібнішу кістку людського тіла, проте ключові точки артикуляції стануть у нагоді, аби зобразити емоційну та вражаючу позу. Автор книги Джахірул Амін працює в царині комп’ютерної анімації й викладає візуальні ефекти, зокрема розробляє та веде курси, спрямовані на формування в студентів цілісних і різноманітних практичних навичок. Його досвід викладання допоміг зібрати воєдино безліч поширених помилок студентів — руки з невиразними зап’ястками, безформну грудну клітку, деформовані стопи та діжкоподібні ноги… І автор знає, як виправити ці нюанси завдяки знанню анатомії. 

Посібник з анатомії для художників

Книга “Анатомія для художників” містить теоретичну частину: історія анатомії, типи фігур, пропорції та симетрія, стан шкіри (зморшки чи веснянки), скелет та суглоби. І доповнена кількома практичними розділами: бібліотека візуальних референсів та креативні пози, у яких ви знайдете багато фотографій положень тіла. Світлини якісні та чіткі, фіксують як чоловіче, так і жіноче тіла. На деякі фото накладаються ілюстрації м’язів чи кісток, таким чином ви можете “побачити наскрізь” як саме анатомія формує пози. Виданння призначене для дорослої аудиторії, адже світлини зображають оголені статури, включно із геніталіями. Фотографії професійні та з повагою ставляться до людського тіла, як об’єкту вивчення. Адже серйозним митцям потрібна серйозна книга, без цензури. 

Коли митці вперше починають додавати анатомічні навички у свої малюнки, вони схильні до перебільшень, акцентуванню уваги на м’язах. Такі фігури виглядають так, ніби не мають шкіри. Тому м’язи не повинні бути головним фокусом малюнку. Автор радить використовувати м’язи для підсилення дії. Мета зображення: передати дію чи особистість суб’єкту. Адже ви хочете емоційно зачепити глядача, змусити дивитися, а це можливо завдяки емоційному залученню, а анатомія може допомогти навіть із цим. Зробити постать промовистою, наділити її характером, метою, впертістю. Анатомія для художників  — це не просто знання м’язів та кісток. Це інструмент впливу на глядача, можливість виразити набагато більше за допомогою жестів, додати подвійне дно зображенню. 

Знання анатомії буде корисним ілюстраторам, аніматорам із різних сфер: розробка ігор, малювання графічних новел, персонажів, навіть графіті. 

Книгу “Анатомія для художників” вже можна придбати на сайті видавництва ArtHuss за попереднім замовленням зі знижкою: https://www.arthuss.com.ua/shop/anatomiya-dlya-khudozhnykiv

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та стиль життя — у книжках:

  • «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.» Аліса Ложкіна. Є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів.
  • «65 українських шедеврів. Визнані й неявні». Мистецтвознавиця і лекторка, Діана Клочко представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони – не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій.
  • «100 ідей, що змінили мистецтво». Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту.
  • «Дерево Одіссея: Есеї, тексти, фото». Художник Тіберій Сільваші запрошує всіх, хто цінує мистецтво, до своєї творчої майстерні, де не тільки розповідає про секрети мистецтва, а й ділиться своїми поглядами на життя взагалі.
  • «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі». Що таке сучасне мистецтво? Чому ми його любимо або ненавидимо? І чому це коштує стільки грошей? Приєднуйтесь до Вілла Ґомперца у захопливу подорож, яка зробить для вас зрозумілим сприйняття нашого сучасного мистецтва назавжди.
  • «Анатомія для художників» Джахірул Амін. Це наочний посібник із зображення людського тіла, який буде корисним митцям, не залежно від рівня знань.

Матеріали на схожі теми

Коментарі