Презентація книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.»

chernozem.info 15.11.2019
Аліса Ложкіна «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.»
Аліса Ложкіна «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.»

Книга провідної української кураторки та арт-критикині є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

Команда проекту вирішила підтримати тренд на децентралізацію мистецьких процесів.

Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проекту Zenko Foundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція).  Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, вийде українською мовою у Києві та французькою мовою у Парижі. Його буде безкоштовно передано у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та Франції.

screen-shot-2019-08-19-at-07-05-57

Ініціатором і координатором проекту виступає Zenko Foundation. Фундація протягом останніх років є активним популяризатором сучасного мистецтва всередині країни та за її межами. Реалізація міжнародного проекту у тристоронньому партнерстві стане цінним менеджерським досвідом для фундації і вагомим кроком на шляху до популяризації сучасного мистецтва в Україні та інтеграції українського мистецтва у європейський контекст, а отже, повністю співпадатиме з місією фундації. Початок співпраці з Українським культурним фондом та іншими державними акторами – одна зі стратегічних цілей Zenko Foundation на шляху до втілення довгострокової програми зі сприяння просуванню української культури у світі.

Французьким партнером проекту є видавництво Nouvelles Éditions Place. На сьогоднішній день Nouvelles Éditions Place публікує літературу культурологічного, мистецького та філософського характеру, а також розповсюджує її окрім спеціалізованих магазинів та онлайн-платформ у книжкових крамницях провідних французьких арт-центрів, музеїв та галерей.

Українським видавцем книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України XX-XI століття» виступило видавництво ArtHuss – один з потужних гравців на вітчизняному видавничому полі. Протягом останніх років у ArtHuss вийшли друком десятки мистецьких книжок та альбомів. На сьогоднішній день видавництво є лідером по роботі з контентом мистецького спрямування.

Команда:

Генеральна продюсерка проекту — Каріна Качуровська

Наукове редагування — Костянтин Акінша, Оксана Баршинова, Олександр Соловйов

Переклад з російської — Сашко Ушкалов.

Над виданням працювали — Ярина Цимбал, Маргарита Єгорченко, Олександр Михед.

Дизайн-концепт — Альона Соломадіна.

Верстка — Уляна Биченкова, Сергій Фединяк.

Більд-редактор — Максим Білоусов.

Про автора:

Аліса Ложкіна
Аліса Ложкіна

Аліса Ложкіна – провідна українська кураторка, арт-критикиня. Працює у галузі сучасного образотворчого мистецтва з 2002 р. – у якості кураторки, журналістки, авторки тематичних текстів та розвідок. У 2010 році очолила провідне українське мистецьке видання – журнал ART UKRAINE, головною редакторкою якого була до листопада 2016-го. У 2013-2016 рр. була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності Мистецького Арсеналу, згодом спіпрацювала з інституцією у якості кураторки. Керувала великими міжнародними та вітчизняними мистецькими проектами, писала до українських та міжнародних профільних ЗМІ. 2018-го виступила головою кураторської групи першої масштабної презентації сучасного українського мистецтва останніх трьох десятиліть у Музеї Людвіга (Будапешт, Угорщина). Організований там проект «Перманентна революція» отримав широкий суспільний резонанс. Наприкінці 2018-го його було номіновано на престижну американську премію у галузі музейних виставок Global Fine Art Awards. З 2014 року разом із міжнародним куратором на істориком мистецтва Костянтином Акіншею Аліса Ложкіна працює над низкою ініціатив, спрямованих на популяризацію сучасного українського мистецтва в Європі. Остання виставка кураторського тандему: Between Fire and Fire. Ukrainian Art Now. Semperdepot, Venna, жовтень 2019.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі