1400x90-arthuss-2

Projector.Humanitarium — новий онлайн-проєкт на соціогуманітарну тематику

chernozem.info 29.09.2020

Projector.Humanitarium — новий онлайн-проєкт на соціогуманітарну тематику

Projector запустив Humanitarium  курси і лекції з історії, культурології, філософії, соціології, мистецтвознавства тощо. Перші три курси «Історія дизайну», «Розуміння фотографії» та «Історія західного кіно» стартують вже наступного місяця. «Ставай складніше!»  закликають у Humanitarium.

Мета проєкту  дати системні гуманітарні знання та допомогти розвинути критичне мислення, що, вважає керівник і співзасновник Projector Олександр Трегуб, є важливим як для загальної ерудиції, так і для професійного рівня.

«Коли ви хочете стати дизайнером, чи маркетологом, скоріш за все, ви почнете з вивчення інструментів. З часом інструменти ускладнюються і переходять на більш стратегічний рівень. Але при цьому, щось дуже важливе залишилось на початку. Це важливе — гуманітарний базис, загальна ерудиція і розуміння світу. З мого досвіду, саме цього часто бракує багатьом для того, щоб стати не просто пристойними, але класними спеціалістами. Це звучить дивно, але декілька книжок з філософії чи краще розуміння естетики кіно може допомогти вам стати не тільки більш цікавою людиною, а й кращим професіоналом», — Олександр Трегуб.

Гуманітарна освіта  не лише для гуманітаріїв, вважають у Projector.

«На мою думку, мати соціогуманітарний базис та вміти критично мислити -— важливо і для гуманітаріїв, і для технарів. Ми намагаємося зруйнувати стереотипне сприйняття humanities як нішевої галузі знань. Гуманітарні науки — це купа можливостей: розуміти світ навколо, мати власну думку, свідомо працювати та вчитися», — продюсерка освітніх програм Humanitarium Аліса Бучнєва.

Humanitarium  перший крок до створення багатопрофільного університету з системою liberal arts та низкою обов’язкових соціогуманітарних дисциплін. До співпраці залучили відомих українських та світових викладачів, а також молодих дослідників і дослідниць, які виступатимуть у програмі лекторіуму.

«Ми намагаємось побудувати на основі Проджектора новий сучасний університет. А університет — це не тільки про прикладні навички (яких, на жаль, зараз так не вистачає українській вищій освіті), а і про міцну гуманітарну основу, що формує особистість та ерудицію людини. Спочатку ми придумали Humanitarium як частину майбутніх вищих програм. А потім вирішили виокремити їх як окремий публічний проєкт, що в майбутньому доповнить програми вищої освіти. Тому на курси Humanitarium запросили найкрутіших викладачів, у яких хотіли б вчитися самі»,  Олександр Трегуб.

«Проблем із пошуком кураторів у нас не було. Я багато років дотична до академічної спільноти України та світу, тому маю багато контактів чудових спеціалістів. До того ж за час існування Проджектора в нас з’явився пул технічних спеціалістів, які займаються не тільки практикою, а ще й вивчають теоретичні питання», — Аліса Бучнєва.

Курси  частина проєкту, мета якої дати системні знання та навички з дисципліни, які допоможуть орієнтуватися в ній надалі.

«Теми курсів — необхідність університету, а також актуальні теми, які в україномовному полі не висвітлюються, наприклад, історія українського дизайну», — Аліса Бучнєва.

«Історія українського дизайну — це унікальний курс, який готує Олександра Корчевська. Унікальний, бо таких в публічному просторі ще просто не було. Ми не хочемо зводити український дизайн до традиційного десятку з гаком постатей і їхніх біографій — бо він значно багатший і ширший. Ми досліджуємо культурні, політичні та соціальні впливи на дизайн. Пов’язуємо графічний та предметний дизайн з архітектурою, скульптурою та домінуючою естетикою. Це дуже цікаве дослідження, в результаті якого, студент зможе дійти до власних висновків про те, чим справді є український дизайн як явище», — Олександр Трегуб.

Лекції — ще одна частина проєкту, покликана поглибити знання з теми або розширити світогляд.

«Теми лекцій — дуже різні. Ми шукали лекторів, які ще не стали дуже відомими, але мають класні дослідження зі своїх тем, наприклад, Сергій Моргунов із лекціями про фотографію», — Аліса Бучнєва.

Старт перших трьох курсів «Історія дизайну», «Розуміння фотографії» та «Історія західного кіно»  вже наступного місяця. Також у жовтні розпочнуться лекції: «Гуманітарні і точні науки: протистояння чи колаборація», «Креатив проти реальності: чому на Pixar (не) варто рівнятися», «Еволюція київської айдентики».

«Ми розпочинаємо освітню програму з 3 курсів і 3 лекцій, в роботі ще 14 курсів і 30 лекцій. Плануємо десь 6 лекцій на місяць. Роботи в нас багато, але вірю, що робимо це недарма», — Аліса Бучнєва.

«Я в Humanitarium дуже вірю — оскільки він популяризує саме не прикладні, інколи навіть не модні, але дуже важливі сфери. Впевнений, що філософія, культура, естетика мають бути темами широкого інтересу і обговорення. Та щасливий бути частиною цього процесу», — Олександр Трегуб.

На честь свого запуску Humanitarium влаштовують інтелектуальний рейв у «Хвильовому». Один із кураторів Сергій Моргунов зіграє діджей-сет з уривками лекцій філософів. Планують зробити серію таких рейвів.

 

Facebook: https://www.facebook.com/projector.humanitarium/
Instagram: https://www.instagram.com/projector.humanitarium/

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

 • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
 • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
 • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
 • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
 • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
 • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
 • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
 • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
 • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
 • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
 • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)

Матеріали на схожі теми

Коментарі