Виставка “Прощавай, Слово!…”. Відгуки і коментарі. Галина Скляренко

chernozem.info 15.05.2018

1

Кандидат мистецтвознавства, художній критик, куратор, автор понад 500 публікацій та книг про українське мистецтво Галина Скляренко:

«Виставки сучасного закарпатського мистецтва в Києві не було дуже давно. Всі знають закарпатську школу живопису, творчість її засновників, Ерделі, Манайла, Бокшая, і звикли, що закарпатське мистецтво – це гори, Карпати, селяни…. Але тут перед нами постало зовсім інше мистецтво!

Я мала нагоду познайомитися з сучасним закарпатським мистецтвом ще в часи Перебудови, а також у 1993 році, коли в Ужгороді відбулася виставка «Сховище», на якій представили роботи нове покоління – той же Тарас Табака, Павло Ковач… Тоді це був суто концептуальний проект, який відповідав ситуації 90-х – кризі в суспільстві, проблемам сприйняття і функціонування мистецтва. Проте сьогоднішній проект зовсім інший, він об’єднав роботи різних поколінь, тут є й несподівані для мене живописні роботи, приміром, Влада Габди, і скульптури, і графічні твори…

Виставка дуже цікава, свіжа, несподівана як для Києва, вона показує нам закарпатця сьогоднішнього! Але не тільки сьогоднішнього, в цій виставці – перспектива! І взагалі Закарпаттям хочеться сьогодні займатися, писати про нього, оскільки в регіоні відбуваються цікаві процеси. І та закарпатська школа, до якої ми звикли, еволюціонує, збагачується сучасними тенденціями та версіями… І ця експозиція – саме про це!

Вітаю нас усіх цією виставкою і думаю, що це тільки початок – початок нового мистецтва Закарпаття»!

Нагадуємо всім шанувальникам сучасного мистецтва: виставка «Прощавай, Слово!..» триватиме в Музеї історії міста Києва по 22 травня. Тож не втратьте нагоду ознайомитись з новим арт-обличчям Закарпаття!

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі