Радянські й антирадянські: різні погляди на українське мистецтво. Обговорення-презентація книги Галини Скляренко “Українські художники: з відлиги до незалежності”

chernozem.info 14.07.2020

Радянські й антирадянські: різні погляди на українське мистецтво. Обговорення-презентація книги Галини Скляренко "Українські художники: з відлиги до незалежності"

«Радянські та антирадянські: різні погляди на українське мистецтво»

У четвер, 16 липня о 16:00 в Інституті Проблем Сучасного Мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18-Д, Київ) відбудеться обговорення-презентація книги Галини Скляренко “Українські художники: з відлиги до незалежності”

Організатори: Видавництво ArtHuss, Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України

Модератор: Ігор Скальчук, вчений секретар Інституту проблем сучасного мистецтва

Учасники:

  • Галина Скляренко, авторка книги, кандидат мистецтвознавства
  • Віктор Сидоренко, директор Інституту проблем сучасного мистецтва, академік
  • Ольга Лагутенко, докторка мистецтвознавства, професорка
  • Михайло Селівачов, доктор мистецтвознавства, професор
  • Анатолій Степаненко, художник
  • Віктор Марущенко, фотограф

* в обговоренні задіяні тексти нової книги Галини Скляренко «Українські художники: з відлиги до Незалежності. У 2-х книгах»

Книга “Українські художники: з відлиги до незалежності” присвячена одному з найсладніших періодів української історії – пізньорадянським десятиліттям. На основі 22 двох есеїв про творчість видатних українських митців живопису, графіки, скульптури, фотографії – авторка простежує складні колізії художнього поступу, парадокси та протиріччя розвитку мистецтва. Книга підіймає багато дискусійних питань, зокрема – про еволюцію офіційного радянського мистецтва в 1960-1980-ті роки, про особливості інетрпретації західного досвіду, про індивідуальні моделі мистецтва та своєрідність авторського мислення.

Відеозапис обговорення буде доступний на YouTube-каналі видавництва ArtHuss.

Враховуючи обставини та обмеження на масові збори, подія буде закритою. Але, якщо Ви бажаєте прийти послухати чи долучитися до обговорення, то повідомте, будь ласка, через форму реєстрації.

Слідкуйте за новинами на сторінці події у фейсбуці.

_______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі