Shuba Design Conference 2017: в Дніпрі відбулася найбільша за останні роки подія для дизайнерів, архітекторів та митців

chernozem.info 01.06.2017

27 травня у Дніпрі відбулася друга Shuba Design Conference, що зібрала під дахом Дніпропетровської філармонії ім. Леоніда Когана більше 200 фахівців різних галузей дизайну та спеціалістів дотичних сфер.

shuba_filarmoniya

У порівнянні з першою конференцією, що проходила у 2016 році, організатори, дотримуючись гасла Beyond The Borders, суттєво розширили адресність події. Серед аудиторії конференції сьогодні – як фахівці UI/UX, так і архітектори, митці, працівники IT-індустрії, а також широке коло студентства і осіб, що цікавляться сучасними візуальними трендами та передумовами їх формування.

Цього року поряд з лекційною частиною конференція включала експозиційну та перформативну. Перші дві були представлені в основній локації (дніпровська філармонія; розташована у бетонній конструктивістській споруді 1913 року, проект якої було затверджений Олександром Гінзбургом), друга – на знаковому молодіжному майданчику Дніпра, в галереї-клубі Module.

malikova_potopalskiy_poberezhskiy

Beyond The Borders: про що говорили на конференції?

Формальна частина Shuba складалася із 5 доповідей, що вдень були представлені спікерами із Австрії, Албанії, Польщі та України у Великій залі філармонії. У виступах гості торкалися тем генеративного дизайну, зв’язку між антропологією, соціологією та дизайном, суспільної відповідальності дизайнера, походження графічних трендів, мотивації, фахової освіти, міждисциплінарних форм графічного дизайну, а також феномена української графічної школи. Повний список доповідей…

Загалом на конференції виступило 8 спікерів: арт-директор та автор проекту-сенсації Baugasm Васьєн Катро (Албанія), митці та дизайнери Любов Малікова, Макс Побережський та Георгій Потопальський (Україна), графічна дизайнерка та дослідниця Альона Соломадіна (Україна), антрополог та соціолог Матеуш Халава (Польща), дизайнери та призери «Каннських Левів» Томас Ліхтблау та Томас Раггер (Австрія).

modul_aftepati

Бонуси: 2 спецпроекти та подарунки учасникам

Першим спеціальним проектом конференції став конкурс постерів Border Studies / Визначення кордонів (прийом робіт проходив з 7 квітня по 14 травня; куратор конкурсу – Саша Биченко). В журі конкурсу увійшли Альона Соломадіна, Саша Биченко та Антон Іванов. 15 роботів-переможців було презентовано під час одноденної виставки у Білому холі філармонії. Незабаром long list робіт учасників буде представлено і віртуально. Детальна інформація щодо цього з’явиться на сайті конференції.

Другий спецпроект, який гості могли оцінити на заключній вечірці у Module – 60-хвилинний медійний перформанс у напрямку генеративна графіка від Георгія Потопальського (Ujif_notfound [UN]).

На особливу увагу заслуговує і мерч конференції: кожен учасник Shuba отримав унікальну сумку, зроблену з банерів дніпровського арт-центру Я Галереї (у березні 2017 року припинив існування як виставковий простір).

tomas-lihtblau_tomas-ragger

mateush_halava

Підготовка до Shuba 2018

Організатором конференції виступила українська компанія з розробки веб та мобільних додатків Yalantis.  Щорічне проведення дизайн-конференцій Shuba нею планується продовжити і надалі – зокрема організатори вже анонсували закріплення практики роботи над айдентикою події разом із запрошеним фахівцев (цього року у розробці візуального коду Shuba брав участь Антон Іванов, дизайнер Banda Agency та С R E VV, автор нової айдентики ВДНГ). Відтак, наступного року визначати вигляд логотипу та афіш конференції буде новий автор.

Наразі організатори пропонують учасникам висловити думку про минулу подію та запропонувати спікера для наступної конференції за допомогою feedback-форми. Дані, отримані таким чином, стануть відправною точкою планування Shuba Design Conference 2018.

solomadina


Дізнатися більше про конференцію можна на сайті – shuba.design

Повна інформація про подію та спікерів також представлена в facebook

Офіційна поштова скринька – shubadesignconference@gmail.com

Теми дизайн

Матеріали на схожі теми

Коментарі