1400x90-arthuss-2

Port.agency та Французький інститут в Україні представлять виставку «Соня Делоне: ритм кольору»

chernozem.info 14.11.2019

Port.agency та Французький інститут в Україні представлять виставку «Соня Делоне: ритм кольору»

З 15 листопада до 15 грудня агенція культурного менеджменту Port.agency та Французький інститут в Україні представлять виставку «Соня Делоне: ритм кольору».

Соня Делоне – одеситка єврейського походження, яка в ранньому віці поїхала з України до Санкт-Петербурга, а потім до Парижа. На цьому її подорожі не закінчилися, і кожне місто, в якому їй довелося жити, залишило в її творчості свій патерн з цінностей і традицій. Соня Делоне – фігура, яка підкорила своїм талантом західний світ. Її авангардні ідеї втілювалися не тільки в образотворчому мистецтві, але і в дизайні, текстилі, моді, декораціях до театральних вистав тощо. Вона об’єднувала у своїй творчості: музику і живопис, лекції і перформанс, створюючи події, які можна сміливо назвати тотальним твором мистецтва.

Соня була нескінченно сповнена ідей, а слава про неї вийшла далеко за межі міст і країн, у яких вона жила. В Європі та у світі її знають набагато більше, ніж в Україні. Її роботи зберігаються у великих музейних і шанованих приватних колекціях. Наразі одне з найбільших  зібрань знаходиться в паризькому Центрі Помпіду. Делоне – перша й єдина художниця, якій була прижиттєво організована виставка в Луврі. Проте в Україні про неї відомо дуже мало.

3

На виставці можна буде побачити унікальні документи: листування Делоне з близькими, а також вінтажні плакати і книги, зокрема автобіографію. Головними експонатами стануть дві графічні роботи художниці, які зберігаються в Національному художньому музеї України, – єдині приклади її спадщини в Україні. 

«Постать Соні Делоне – один із найяскравіших прикладів спільної франко-української культурної спадщини. Спогади з її раннього дитинства в Україні відобразились у її творчості крізь колір, а дружба та спільні проєкти з французькими митцями, як-от Гійом Аполлінер, Анрі Руссо, Блез Сендрар та Трістан Тцара, слугують беззаперечним прикладом її впливу на розвиток європейського мистецтва. Для нас дуже важливо ініціювати спільні проєкти такого масштабу з українськими партнерами та сприяти подальшому знайомству українців з непересічною постаттю Соні Делоне,» – зазначає Наталі Берас, директорка Французького інституту в Україні та Радниця з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні.    

img_5585

Продовженням роздумів про величну художницю стала авторська студія «Сила творчості». Студія представляє художників і дизайнерів, які наслідують 

принципи підходу Делоне, і, як і вона, працюють на перетині сфер – дизайну одягу і мистецтва, функціонального дизайну і освіти, текстилю і декору.

Представлені роботи не обов’язково безпосередньо пов’язані з Делоне чи навіяні її творчістю. Художники радше пропонують свої пошуки відповідей на питання, які ставила собі Соня щодо ролі мистецтва за межами цієї індустрії.

 

Учасниками студії стали українські митці Маша Рева, Флоріан Юр’єв, сестри Яся і Леся Хоменко, Оксана Левченя та французька художниця Ева Толуа. Через їхні методи та підходи ми спробуємо знайти наступність між історією авангардного мистецтва та його спадщиною. 

 img_5785

Незалежний мистецький простір SET

Київ, вул. Ярославів Вал, 14a

Графік роботи: щодня з 12:00 до 21:00, вихідний – понеділок

Кураторка – Катя Тейлор. Виставка створена командою Port.agency за підтримки Французького інституту в Україні в незалежному мистецькому просторі Set.

Організатори: Port.agency, Французький інститут в Україні та Посольство Франції в Україні.

Партнери виставки:

Галерея Invogue, де вперше навесні 2019 року пройшла документальна виставка присвячена Соні Делоне. 

Національний художній музей України надає для виставки дві роботи Соні Делоне («‎Жовті кулі», «‎Велике Червоне коло»).

Офіційний партнер виставки – компанія MAZARS Україна.

Готель-партнер – мережа готелів Premier.

Менеджер проекту: Юліана, тел. 093328818, iuliana.pianykh@gmail.com

За посиланням – подія у Facebook.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі