1400x90-arthuss-2

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

chernozem.info 01.09.2020

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

Новий світ потребує нових рішень: непрості часи — прості рішення.

На прикладі проєкту кременчуцького бара, який студія Сергія Махна реалізувала минулого року, Сергій і співавтор проєкту Олександр Ковпак розповідають про бюджетні та креативні рішення для дизайну інтер’єру HoReCa.

Барно-ванна історія

Центральне  місце в будь-якому барі — власне, бар. Дизайн цієї зони має бути таким, аби гості йшли до закладу з бажанням сісти саме тут, в епіцентрі подій. В проєкті Kofan Bar барна стійка має таку родзинку, яку помічаєш одразу, але спершу не розумієш, а потім розумієш і шукаєш відповіді на безліч своїх питань. Так, у гостей над головою висять ванни, які перетворили на лампи. Неординарне дизайнерське рішення для освітлення не потребувало замовлення екстравагантних італійських дорогих люстр з останньої колекції. Прості акрилові ванни, які замовили на українському маркетплейсі. За 3 000 гривен за штуку отримуєш унікальний предмет інтер’єру + функціонал + збереження бюджету + фішку закладу.

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

Арматура, склоблоки, просічно-витяжна сітка

Під час роботи над Kofan Bar архітектори заглибились в історію міста Кременчуг та самого району, де знаходиться заклад. Ця частина України зазнала серйозних руйнацій під час Другої світової війни, тому за часів СРСР вона була практично створена наново. Збудувати з нуля ціле місто допомагали бюджетні, проте надійні, будматеріали, застосування яким знайшли і в дизайні бару. Це проста арматура, склоблоки, просічно-витяжна сітка. Вартість останньої — приблизно 140 грн/лист розміром 500х1500 мм. Її розташували на стелі периметром всього залу — справжня, з характером та історією, а підсвітка додає їй металевого сяйва. Так само, обравши правильне освітлення склоблоків, скомбінувавши їх з темними стінами та меблями, дизайнери додали простору прозорості та повітря.

“Матеріали з радянського минулого, застосовані під новим кутом, завойовують світову увагу. Круто, коли звертають увагу не лише на багатовартісні складні об’єкти, але й на проєкти з оригінальним підходом та переосмисленням буденних речей. Про Kofan Bar хочеться казати: легко, недорого, неповторно”, — коментує співавтор об’єкту Олександр Ковпак.

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

Дух місця

Досліджуючи історію району, де знаходиться Kofan Bar, автори проєкту дізналися ще й таке: цей квартал за часів СРСР будувався для працівників нафтовидобувної промисловості. Сьогодні ж він є осередком молоді. Але данину минулому архітектори Sergey Makhno Architects вирішили таки створити. Кашпо для живих рослин та, знову ж таки, люстри зробили з бочок з-під нафти, вартість яких не перевищує 250 грн за штуку. Пофарбували їх в білий колір, зберегли елементи іржі — готовий дизайнерський предмет інтер’єру з історією і духом місця.

“Реакції наших гостей на дизайн закладу діляться на два типи. Одні в захваті розглядають кожен куток, хочуть торкнутися ржавих стін та фотографують неонові написи на ньому. Їх надихає така смілива ідея гаражного стилю в дизайні інтер’єру. А друга емоція — це шок та нерозуміння стилю. А для нас використання таких, скажімо, грубих матеріалів — це спосіб виділитися з натовпу, бути оригінальними”, — каже власниця Kofan Bar Тетяна.

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

Стандартні столи на дві персони помістили на рейки, аби мати можливість легко їх зсувати разом та утворювати великий комунальний стіл на компанію. Окрім такої функції, ці рейки розказують історію місцевого гірничо-збагачувального комбінату, де на схожих направляючих їздять візки з вугіллям та іншими матеріалами. Так шматки звичайного заліза, зварені місцевими підрядниками, стали оригінальним винаходом.

“Цей проєкт є досить нетиповим для нашої студії, а експериментувати я люблю. Радий, що знаходяться клієнти, які цінують ідейний підхід. Головне — концепт та бажання, а шляхи реалізації знайдуться”, — каже засновник Sergey Makhno Architects Сергій Махно.

Топ-3 стильні бюджетні рішення в дизайні від студії Махно

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

Теми дизайн

Матеріали на схожі теми

Коментарі