У Києві відбудеться відкриття міжнародного проєкту BIOMEGA Multiverso

chernozem.info 21.10.2020

У Києві відбудеться відкриття міжнародного проєкту BIOMEGA Multiverso

22 жовтня у резиденції Радіус відбудеться відкриття міжнародного проєкту BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) італійського митця Косімо Венеціано (Cosimo Veneziano) під кураторством Лізи Парола (Lisa Parola)

Реєстрація на оффлайн подію обов’язкова (Напишіть в особистому повідомленні на сторінку івенту)

https://www.facebook.com/events/1636503863220952/

Це продовження проекту BIOMEGA., «Першопроект»  був задуманий і презентований  митцем в 2018 році, а вже другий його етап здійснюється за підтримки мистецької фундації «Сарді», Турин (Fondazione Sardi per l’Arte, Torino) і координується організацією «Артеко», Турин (Arteco, Torino) у співробітництві з низкою інституцій. Реалізації проекту сприяла  підтримка Генеральної дирекції сучасної творчості (Direzione Generale Creatività Contemporanea) при  Міністерстві культурної спадщини та культурної діяльності і туризму (Ministero per i Beni e le Attività Culturali e per il Turismo) в рамках сьомого випуску програми «Італійська рада», 2019 (Italian Council), спрямованої на популяризацію і розповсюдження сучасного італійського мистецтва в Італії та за кордоном. Художник, у співробітництві з [лабораторією] «Брейн Лаб» (Brain Lab.) факультету нейронаук міланського університету IULM («Міжнародний університет лінгвістики і комунікації»), протягом трьох років вивчав застосування біотехнологій в сільськогосподарському виробництві з метою дослідити їхній вплив на вибір споживачів при купівлі продуктів. Тобто займався тим, чим зазвичай займається нейромаркетинг. Але цього разу дослідження має міждисциплінарний характер, і на основі його результатів Венеціано реалізував BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) – інсталяцію, яка, за допомогою техніки трафаретного друку та вишивки на тканині, розкриває геометрію переміщення погляду [споживача].

Цей твір є спробою зрозуміти «логіку» візуального сприйняття: він змушує глядача замислитися над тим, наскільки потужним є вплив візуального сприйняття на наш вибір у повсякденному житті.

З кожним послідуючим етапом проекту навколо основної, центральної роботи розміщувались все нові об’єкти, підсилюючи її ідейне послання – про те, наскільки складним і неоднозначним є, здавалося б, простий акт споглядання.

Київ став черговим місцем проведення виставки BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) невипадково: митець обрав саме його тому, що українські чорноземи і по цей день мають славу найродючіших – здатних  прогодувати не тільки самих українців. Недарма Україну в багатьох країнах називають «житницею Європи» – з усіма геополітичними наслідками, що випливають з цієї назви.

Для фінальної виставки проекту художник підготував – у співробітництві з , арт-резиденцією «Радіус» та центром сучасного мистецтва М17 (M17 Foundation)Італійським інститутом культури в Києві – нову серію робіт, які, тісно переплітаючись з первинним проектом, з новою силою наголошують на плинності і складності акту споглядання.

Разом з творами, які народилися в рамках проекту BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіт Біомега) і виставлялися у чисельних італійських установах (а зрештою будуть придбані Музеєм сучасної фотографії в Мілані (MUFOCO), художник представляє цикл робіт «Сноркелінг» (Snorkelling): виконані в техніці трафаретного друку, вони об’єднані назвою популярного водного спорту. Ця назва – алюзія на споглядання морських глибин, які ніколи не бувають прозорими. Так само непрозорими є й пам’ятники – їхня історія та пов’язана з ними пам’ять. Непрозорість пам’ятників – гаряча тема останніх місяців – є предметом дослідження Косімо Венеціано вже давно, а в даному проекті отримала нове дихання  після відвідування музею П’єтро Каноніка у Віллі Борґезе в Римі в 2018 році. Ці нові роботи вперше виставляються в Києві і є відсиланням до творчої спадщини скульптора П’єтро Каноніка, автора пам’ятника Мколаю Миколаєвічу Романову 1912 року, встановленого на Манежній площі в Санкт-Петербурзі і знищеного у 1917-му.

«Сноркелінг» – це серія робіт в техніці трафаретного друку, із зображенням пам’ятників – частково прихованих за нашаруваннями червоної та жовтої фарби.

Відштовхуючись від об’єкту споглядання, пам’ятаючи про те, наскільки акт споглядання впливає на наше прочитання Історії, митець знову повертається до дослідження контексту. Як і в BIOMEGA Multiverso (Мультивсесвіті Біомега), в «Сноркелінгу» Косімо Венеціано підкреслює, наскільки важливим є те, як саме наш погляд впаде на об’єкт. Торкаючись болючої теми про знищення історії, про яку нам розказують пам’ятники і скульптури. Досліджуючи нові способи приховування історії та нові форми її неприйняття.

Ліза Парола (куратор)

Козімо Венеціано (Монкальєрі, 1983) живе і  працює в Турині, де він заснував в 2007 році, разом з іншими співзасновниками, міжнародну резиденцію «Проект Діоген» (Progetto Diogene). Діяльність митця характеризується широким колом інтенсивних досліджень і практичних семінарів, і пов’язана з копіткою роботою в архівах. Головна тема – еволюція/розвиток скульптури і малюнку, і той вплив, який здійснюють місця, що надихнули митців на створення відповідних робіт.

З персональних виставок художника варто згадати наступні:

 • «Розбий вікно і вкради скалки!», AlbumArte, Рим, 2018 (Rompi la finestra e ruba i frammenti!, AlbumArte, Roma, 2018);
 • «Нафта», Музей Етторе Фіко, Турин, 2016 (Petrolio, MEF – Museo Ettore Fico, Torino, 2016);
 • «На захід спрямовує імперія свій біг», галерея Альберто Пеола, Турин, 2014 (Verso occidente l’impero dirige il suo corso, Galleria Alberto Peola, Torino, 2014);
 • «Монохромія», вілла Страулі, Вінтертур, Швейцарія, 2015 (Monochrome, Villa Strauli, Winterthur, 2015);
 • «Контрабандисти скопіювали дорогоцінну скульптуру. Місце для сумнівів», Калі, Колумбія, 2013 (Los contrabandistas copiaron una escultura de mucho valor, Lugar a Dudas, Cali (Colombia), 2013;
 • «Собор», за підтримки DOCVA, Мілан, 2013 (Cattedrale, Careof DOCVA, Milano, 2013;
 • «Епоха сумних пристрастей», Тиранський інститут сучасного мистецтва, Тирана, 2011 (L’epoca delle passioni tristi, Tirana Institute for Contemporary Art, Tirana, 2011)

Radius – некомерційна організація, що займається дослідженнями в області сучасного тривимірного мистецтва. Простір “Radius” орієнтований на міжкультурний діалог, тому в його структурі основними є: відкрита резиденція та виставковий простір, що дають можливість художникам жити, працювати та презентувати свої дослідження одночасно.

Головна ідея простору в тому, щоб митець мав змогу шукати нові форми художніх висловлювань в тісному діалозі із культурним середовищем Києва та України в цілому. Це місце для відтворення та репрезентацій альтернативних мистецьких рішень, головна ціль котрих – дослідження нових ролей та форм сучасного тривимірного мистецтва.

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

 • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
 • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
 • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
 • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
 • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
 • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
 • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
 • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
 • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
 • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
 • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)

Матеріали на схожі теми

Коментарі