Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

У Празі представили український артпроєкт «Генезис»

chernozem.info 21.11.2019
У Празі представили український артпроєкт «Генезис»
Автор фото: Наталія Ящук

З 31 жовтня по 6 листопада у легендарному «Танцюючому будинку» у Празі відбулась виставка сучасного українського мистецтва у рамках артпроєкту «Генезис».

«Головна ідея нашого проекту – показати внутрішню трансформацію через мистецтво, показати, як роботи сучасних митців здатні змінювати свідомість людини, ставити нові запитання, розширювати світогляд, впливати на світосприйняття, – коментує Вікторія Степанець, куратор проекту,  головний редактор українського журналу «Культурний тренд». – Для проєкту були відібрані роботи, які мають глибокий підтекст, окремий сюжет, які вражають не лише технікою виконання, але і сенсовим навантаженням».

vernissage_prague_070
Автор фото: Наталія Ящук

Три поверхи експозиції представили понад 60 робіт, які, незважаючи на різні жанри та підходи, гармонійно доповнювали одна одну, глибше та ширше розкриваючи концепцію проекту. Реалізм у живописі та скульптурі на першому поверсі змінювався імпресіонізмом на другому,  традиційні мотанки, зображені як на полотнах, так і через гіпсові скульптури, гармонійно доповнили залу з відеороботою «Трансформація», спеціально відведений простір під мультимедійний артпроєкт «Розділові» (поєднання музики, поезії та візуальних образів) змінився філософськими роботами та абстрактними яскравими полотнами. В останній залі на гостей чекала робота, названа на честь проєкту та виконана спеціально для нього – «Генезис».

Посол України у Празі Євген Перебийніс та український художник Михайло Щиголь
Посол України у Празі Євген Перебийніс та український художник Михайло Щиголь. Автор фото: Наталія Ящук

«Я дуже радий реалізації такого масштабного українського артпроєкту у центральній галереї Праги, – коментує Євген Перебийніс, Посол України у Чеській Республіці. – Ця виставка представляє якісне сучасне мистецтво нашої країни, демонструє європейський рівень розвитку нашої культури та високий професіоналізм наших митців».

Кожен поверх символізував окремий крок на шляху до внутрішнього переусвідомлення глядачем себе й світу, своїх мотивів та ролі через мистецтво у різних його проявах (у живописі, скульптурі, відео, перформансі), окремий крок на шляху до перемоги над собою: прийняття виклику, подолання внутрішніх сумнівів та перешкод, зміна оточення через себе, новий взаємозв’язок, внутрішній діалог, переосмислення. Кроки, які не тільки «ведуть», але й трансформують»; мистецтво, яке не тільки захоплює своїм виконанням, але й впливає на наше світосприйняття.

vernissage_prague_013
Автор фото: Наталія Ящук

У проекті взяли участь 15 українських митців – Олексій Глазунов, Олексій Гнєвишев, Андрій Жуков, Микита Зігура, Єгор Зігура, Святослав Базюк,Дмитро Коваль, Оля Рондяк, Марта Пітчук, Зінаїда Кубар, Ольга Адам, Маріко Гельман, Асрор Мурадов, Максим Дєтковський, Вартан Маркар’ян, чеський скульптор Мартін Жак та чеський художник Міхал Ожибко.  Також окремим учасником виступив мультимедійний український проєкт «РоздІловІ».

vernissage_prague_030
Автор фото: Наталія Ящук

Український артпроєкт «Генезис» викликав великий інтерес зі сторони місцевих жителів та іноземних гостей – виставку відвідало понад 3000 осіб за тиждень. «Генезис» став одним із найбільш популярних проектів серед тих, які були представлені у галереї «Танцюючий будинок» за останній час.

vernissage_prague_017
Автор фото: Наталія Ящук

Засновник та організатор артпроєкту «Генезис» – український журнал «Культурний тренд», співорганізатор – Посольство України у Чеській Республіці, партнер в Празі – PragueArtWeekends.  Артпроєкт реалізувався за фінансової підтримки МЗС України.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі