1400x90-arthuss-2

Українське мистецтво долає кордони: “Перманентна революція” Аліси ЛОЖКІНОЇ виходить у перекладі англійською та буде доступною безкоштовно

chernozem.info 09.10.2020

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО

У листопаді 2020 побачить світ англомовний переклад книги відомої кураторки та письменниці Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ початку ХХІ сторіччя».

Книга Аліси Ложкіної – це масштабна панорама українського мистецтва останніх ста років обсягом 550 сторінок та з 480-ма повнокольоровими ілюстраціями знакових творів періоду. Автором перекладу книги виступив молодий британський письменник і перекладач Нейтан Джефферс. Редактор англомовного видання – Роман Івашків, викладач слов’янських мов і літератур та директор програми українських студій в Іллінойському Університеті (США).

Книгу публікує видавництво ArtHuss за підтримки Українського культурного фонду.

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО

Важливо, що електронну версію книги українською, англійською та французькою кожен охочий зможе отримати безкоштовно на свій e-mail за попередньою реєстрацією.

Книга у традиційній друкованій версії виходить обмеженим тиражем лише для поширення у провідних міжнародних мистецьких інституціях.

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО
Аліса Ложкіна

Аліса Ложкіна, письменниця, незалежна кураторка численних виставок в Україні та Австрії, США, Польщі, Угорщині:

«Протягом останніх років я багато працювала над міжнародною презентацією сучасного українського мистецтва. Коженого разу, спілкуючись з іноземними кураторами, істориками та поціновувачами, я розумію, наскільки мало у світі знають про нашу образотворчу традицію і сучасність, не зважаючи на те, що новітнє українське мистецтво об’єктивно є однією з найпотужніших художніх шкіл Європи. Саме цю лакуну мені хотілося заповнити своєю книгою, яка розрахована на широкі читацькі кола і, сподіваюся, стане тим мостом, завдяки якому англомовні читачі зможуть відкрити для себе Україну та її культуру. Сьогодні, коли фізичні можливості пересування світом обмежені, особливо важливо поглиблювати кросс-культурну комунікацію і використовувати сучасні способи розповсюдження інформації про мистецтво нашої країни. Саме тому книга виходить не лише лімітованим фізичним тиражем, а й у форматі безкоштовного сучасного електронного видання, яке зможе значно жвавіше подорожувати приватними і публічними бібліотеками світу».

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО

Українське видання книги «Перманетна революція» вийшло друком наприкінці 2019-го року у видавництві ArtHuss та було презентовано в Українському Домі у Києві, Центрі міської історії у Львові, Одеському художньому музеї. Науковими редакторами стали відомі мистецтвознавці та куратори Костянтин Акінша, Оксана Баршинова, Олександр Соловйов.

Французький переклад видавництво Nouvelles Editions Place представило в Центрі Помпіду в Парижі на початку 2020-го.

Обидва видавничі проєкти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду.

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО
Юлія Федів

Юлія Федів, виконавча директорка Українського Культурного Фонду:

«Для Українського культурного фонду надзвичайно важливою є сталість підтриманих проектів. Ми радіємо й відчуваємо важливість нашої діяльності, коли бачимо, як вони ростуть та розвиваються. Минулого року вихід книжки Аліси Ложкіної став яскравою культурною подією. Ґрунтовна робота, оригінальний авторський підхід — визначальні риси видання. Переконана, воно стане ефективним засобом популяризації українського мистецтва за кордоном, отримавши достойний переклад тепер і англійською».

УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ДОЛАЄ КОРДОНИ: «ПЕРМАНЕНТНА РЕВОЛЮЦІЯ» АЛІСИ ЛОЖКІНОЇ ВИХОДИТЬ У ПЕРЕКЛАДІ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА БУДЕ ДОСТУПНОЮ БЕЗКОШТОВНО
Костянтин Кожемяка

Костянтин Кожемяка, засновник видавництва ArtHuss:«Місія видавництва: популяризація українського мистецтва як в Україні для формування культурного коду нації, так і за її межами як елемент культурної дипломатії, що сприяє формування позитивного іміджу країни з багатьма культурними традиціями».

 

Більше про книгу читайте на сайті: http://art.in.ua/

Контакти для ЗМІ: permanent.revolution2020@gmail.com

Ми в соціальних мережах: Facebook, Instagram

Реструйтесь, щоб отримати безкоштовно електронну версію книги у листопаді 2020-го: https://cutt.ly/lfZnx0P

 

Видання реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

 

________________________________________________________________________________

Довідково:

Аліса Ложкіна – провідна українська кураторка, арт-критикиня. Працює у галузі сучасного образотворчого мистецтва з 2002 р. – у якості кураторки, авторки тематичних текстів та розвідок. У 2010 році очолила провідне українське мистецьке видання – журнал ART UKRAINE, головною редакторкою якого була до листопада 2016-го. У 2013-2016 рр. була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності Мистецького Арсеналу, згодом співпрацювала з інституцією у якості кураторки. Керувала великими міжнародними та вітчизняними виставковими проектами, писала до українських та міжнародних профільних ЗМІ.

2018-го виступила головою кураторської групи першої масштабної презентації сучасного українського мистецтва останніх трьох десятиліть у Музеї Людвіга (Будапешт, Угорщина). Організований там проект «Перманентна революція» отримав широкий суспільний резонанс. Наприкінці 2018-го його було номіновано на престижну американську премію у галузі музейних виставок Global Fine Art Awards. З 2014 року Аліса Ложкіна працює над низкою ініціатив, спрямованих на популяризацію сучасного українського мистецтва в Європі. Останній кураторський проект: виставка Between Fire and Fire. Ukrainian Art Now. Semperdepot (Відень, Австрія, жовтень 2019). Наприкінці 2019 року у київському видавництві ArtHuss вийшла монографія Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ-початку ХХІ ст.». У лютому 2020 французький переклад книги вийшов у паризькому видавництві Nouvelles Editions Place.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Cайт: https://ucf.in.ua

Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

 

Видавництво ArtHuss засновано у 2016 році. Основні тематичні напрямки видавництва: популярна культурологічна література, професійні видання для креативних індустрій (графічний дизайн, анімація, ілюстрація, архітектура, предметний дизайн, fashion, тощо). Видавництво активно співпрацює як з зарубіжними колегами Penguin Books, Phaidon Press, MIT Press та ін., так і з культурними інституціями та вищими навчальними закладами в Україні. Видавництво активно долучається до заходів культурної дипломатії та ініціює культурні проекти з метою дослідження та популяризації світового та українського візуального мистецтва.

Сайт: www.arthuss.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/ArtHussUA/

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

  • Памела Пол, Марія Руссо Як виховати читача (основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю)
  • «Заґмайстер і Волш. Краса» (краса у дизайні та мистецтві)
  • Ребекка Етвуд Життя в кольорі (дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож)
  • Ґрейс Бонні Жіноча компанія (поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць)
  • Дон Норман Емоційний дизайн (що важливіше в дизайні: функціональність чи краса, та чому ми любимо (або ненавидимо) речі довкола нас)
  • Джоана Ґейнс Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити (як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно)
  • Денні Грегорі Малювання на сніданок (допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним)
  • Віктор Папанек Дизайн для реального світу (дизайн для виживання та виживання через дизайн)
  • Скотт Белскі Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху (книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій)
  • Дорон Маєр WORKFLOW (практичний посібник до творчого процесу)
  • П’єр Гіє де Монту Арт-фірма (естетичне управління та метафізичний маркетинг)

Матеріали на схожі теми

Коментарі