Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

В Театрі на Подолі пройде «Unlimited: Мистецтво без меж»

chernozem.info 15.02.2018

Мистецтво не має меж, і доступ до нього має бути в усіх. Під цим гаслом міжнародна програма Unlimited Британської Ради допомагає професійному розвитку митців з інвалідністю. У цьому році програма стартує в Україні з форуму «Unlimited: Мистецтво без меж»

Що таке інклюзивне мистецтво? Чи є культура і мистецтво доступними для людей з різними потребами? Чи є інвалідність чинником, який змінює те, як створюється, сприймається та оцінюється мистецька робота? Як народилася нова естетична мова в сучасних мистецьких практиках?

Аби привернути увагу суспільства і, зокрема представників влади, до проблем інклюзивності, доступності та мистецьких практик, у створенні яких беруть участь люди з інвалідністю, Британська Рада проводить міжнародний форум «Unlimited: Мистецтво без меж». Цією подією в Україні розпочинається міжнародна програма Британської Ради Unlimited, спрямована на професійний розвиток митців з інвалідністю та їхню участь в креативній економіці.

12

Форум «Unlimited: Мистецтво без меж» відбудеться 19-20 лютого у Києві у Театрі на Подолі.

У заході візьмуть участь 200 делегатів з України, Великобританії, Грузії, Вірменії та Азербайджану – митці, менеджери, продюсери, керівники мистецьких інституцій, журналісти, хореографи, режисери, представники центральної і місцевої влади. Форум проходитиме за підтримки Національної асамблеї людей з інвалідністю України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та Товариства Британського та міжнародного дизайну (SBID).

Під час панельних дискусій учасники обговорюватимуть проблеми інклюзивного мистецтва та шляхи їх вирішення, дізнаються про досвід підтримки митців з інвалідністю у Великій Британії, зокрема, які фінансові інструменти для цього використовуються.

Джо Веррент, продюсерка програми Unlimited у Великій Британії, розповість про мистецькі проекти для людей з інвалідністю та без — від театральних та танцювальних постановок до мистецьких резиденцій

Про доступність міського простору та мистецьких майданчиків для людей з інвалідністю говоритиме Грем Гарнетт, старший спеціаліст з питань доступності міської ради Західного Чеширу та Честеру. Учасники форуму дізнаються, як Честер став найдоступнішим містом в Європі.

Приклади успішних інклюзивних проектів у своїх країнах представлять Ваган Бадалян, художній керівник «Малого Театру» у Вірменії, Ірине Саґанелідзе, голова Департаменту мистецтва та освіти Міністерства культури та захисту пам’ятників Грузії, Лейлі Мірзаєва, директорка кіноцентру «Нізамі» в Азербайджані.

 

Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні, говорить: «Люди з інвалідністю в Україні мають право бути повноцінною часткою суспільства. Британська Рада із задоволенням ділиться кращими практиками з Великої Британії та країн Південного Кавказу щодо інтеграції людей з інвалідністю у сферу культури. Ми допомагаємо створити можливості для розвитку креативного потенціалу українців з інвалідністю задля користі всіх аудиторій в країні, і зробити мистецькі об’єкти доступними для людей з інвалідністю».

Програма Unlimited вже набула практичних форм в Україні. Спільно з британською танцювальною компанією Candoco та Асоціацією перформативних мистецтв «УвіМкнені» Британська Рада створила проект «Без обмежень», що сприяє творчій співпраці між митцями з інвалідністю та без неї. Проект складається з чотирьох майстерень, у результаті яких в Україні з’явиться перший інклюзивний, міждисциплінарний арт-перформанс. У травні цього року вистава буде представлена українській публіці.

У рамках форуму відбудеться виставка «11 мільйонів причин, щоб танцювати» британського фотографа Шона Голдторпа. Вона була створена, аби підтримати танцівників з інвалідністю, вадами зору та слуху;  змінити сприйняття інвалідності у танці і допомогти всім, хто мріє танцювати, будь-що здійснювати свої бажання. Окрім 20 знімків, на яких відтворені культові танцювальні кіносцени, виставка містить аудіопояснення та короткі фільми.

Учасники також побачать відеопрезентацію Дмитра Щебетюка, засновника онлайн платформи Dostupno.UA.

Завершиться форум відео привітанням «Сама, мій рот і я!» від британської акторки Джесс Том та коротким фільмом про створення вистави «Не я» за п’єсою Семюела Беккета.

Програма форуму: http://www.britishcouncil.org.ua/sites/default/files/unlimited_conference_kyiv_ukr.pdf

______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі