1400x90-arthuss-2

Проект COURSE – шанс для молодих композиторів

22.12.2015

Оголошено прийом заявок до участі у V Міжнародних майстер-класах нової музики COURSE [2016].

COURSE – це перші в Україні щорічні міжнародні майстер-класи для молодих композиторів, мета яких – активізувати діяльність в українському музичному середовищі та допомогти молодим композиторам налагодити нові творчі контакти із закордонними колегами.

10595788_1091527660868934_607100928_n

Започатковані у 2012 році COURSE стали одними з провідних майстер-класів сучасної музики у Східній Європі (поруч з Міжнародною академією молодих композиторів у м. Чайковський, Росія). За чотири роки проведення COURSE учасниками майстер-класів стали 33 молоді композитори з Німеччини, Польщі, Латвії, Греції, Південної Кореї, Росії, Казахстану, України та 2 молоді українські музикознавці. Викладачами були 10 відомих композиторів з Німеччини, Австрії, Польщі, Чехії, Росії та України.

Тижневе перебування в постійному контексті професійного спілкування, обміну думками та досвідом; активна творча робота із запрошеними відомими композиторами-викладачами; презентація власної творчості; консультації з музикантами Ensemble Nostri Temporis та підготовка прем’єрного виконання власної музики, — все це COURSE.

Формат майстер-класів – ранкові, денні та вечірні події, як публічні (презентації, лекції, дискусії, концерти), так і індивідуальні заняття з педагогами та консультації з виконавцями Ensemble Nostri Temporis.

Відомі європейські композитори Ельжбєта Сікора (Польща/Франція), Йорґ Біркенкьоттер (Німеччина) та Клаус Ланґ (Австрія) стануть викладачами V Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE [2016], які відбудуться у Львові з 13 по 20 березня 2016 року.

Молоді композитори віком до 35 років включно (народилися після 01.01.1981), які зацікавлені стати учасниками майстер-класів, повинні надіслати свої заявки до 30.12.2015 електронним листом на офіційну email адресу майстер-класів: imcnm.course@gmail.com

До участі у майстер-класах буде відібрано 9 молодих композиторів.

Участь у відборі — безкоштовна

Участь у майстер-класах — платна

Детальна інформація на офіційній сторінці майстер-класів.

Організатор Львівська обласна філармонія

Співорганізатор Goethe-Institut в Україні

У співпраці з Ensemble Nostri Temporis

Партнери: Представництво OeAD / Австрійський Культурний Форум / Польський Інститут у Києві

МО “Дзиґа” / Львівська організація національної спілки композиторів України

 Медіа-партнер: chernozem

Організаційний комітет:

Богдан Сегін – мистецький керівник

Олексій Шмурак, Юрій Булка – координатори

Ілона Таміліна – прес-секретар

Мирослав Трофимук – PR

Викладачі V Міжнародних майстер-класах нової музики COURSE [2016]:

912711_1091254234229610_413779754_n

Ельжбєта Сікора народилася у Львові у 1943 р. У 1963 р. вона закінчила музичний ліцей у Ґданську. Після навчання у Варшавській вищій школі музики як звукорежисер, вона продовжила свої студії у сфері електроакустичної музики у Парижі у П’єра Шеффера та Франсуа Бейля у Groupe de Recherches Musicales (1968-1970). Згодом, повернувшись до Варшави, вона вивчала композицію під керівництвом Тадеуша Баірда і Збіґнєва Рудзіньского. У той час Ельжбєта Сікора разом із Кшиштофом Кніттелем та Войцєхом Міхнєвським заснувала композиторську групу KEW, з якою вона виступала у Польщі, Швеції, Австрії та Німеччині. Завдяки ґранту від Французького уряду Ельжбєта Сікора переїхала до Парижа, де вона відвідувала курс комп’ютерної музики в IRCAM’і та навчалася у Бетсі Жолас. Вона також отримала ґрант від міста Мангайма і Фундації Костюшка (який дав їй можливість вивчати комп’ютерну музику у Джона Човнінґа у студії електронної музики CCRMA у Стенфордському університеті). Вона давала лекції з електроакустичної музики в Ангулемі (Франція) у Консерваторії та Школі мистецтв. Вона також була запрошеним викладачем композиції в Університеті в Чикаго. Також Ельжбєта Сікора викладала на Факультеті мультимедіа в Музичному університеті у Варшаві. Тепер вона є артистичним директором фестивалю Musica Electronica Nova у Вроцлаві.

Серед нагород, які здобула композиторка: відзнаки на Конкурсі молодих композиторів Польської спілки композиторів (1978, за твір «Згідно з Паскалем») та Конкурсі електроакустичної музики в Буржі (1980, за твір «Безплідна земля» і «Листи до М.»), друге місце на композиторському конкурсі ім. К. М. Вебера у Дрездені (1978, за оперу «Аріадна»), перше місце на конкурсі у Мангаймі (1982, за «Герніка»), дві нагороди від SACEM (Товариства авторів, композиторів та музичних видавців) у 1994: нагорода Prix Pedagogique за твір «Chant’Europe» і Prix du Printemps за творчі досягнення протягом життя. У 1996 р. композиторка отримала нагороду «Новий музичний талант» від SACD (Товариства авторів та композиторів драми) за оперу «L’Arrache-coeur» («Викрадач сердець»). У 1997 р. композиторку нагородили Орденом «За заслуги перед Республікою Польща», а у 1998 Польське радіо Ґданськ оголосило її «Особистістю року». До нагород Ельжбєти Сікори належить також Künstlerinnenpreise («Нагорода для мисткині») від міста Гайдельберґ (2000), спеціальнийи приз від журі l’Académie du Disque Lyrique за «Le Chant de Salomon» та «Eine Rose als Stütze» (2003), французький Орден мистецтв та літератури від Міністра культури Франції (2004), а також нагороду Штурм року від Gazeta Wyborcza у 2007 р. за твір «Оливський концерт». У 2012 р. Ельжбєта Сікора отримала нагороду Нептун — найвищу мистецьку відзнаку від мера міста Ґданськ; а у 2013 р. на її 70-ті уродини, вона отримала щорічну нагороду для польських композиторів, а також спеціальну нагороду від Міністра культури й національної спадщини Польщі з медаллю «Gloria Artis». Вона також отримала медаль за заслуги від мера міста Вроцлав, а також стала міжнародною представницею Вроцлавської філармонії.

Її остання опера «Мадам Кюрі», прем’єра якої відбулася у Ґданську у листопаді 2011 р., здобула похвалу критиків та ентузіазм з боку публіки. Цей твір здобув для композиторки (та солістки Анни Міколайчик, яка виконувала головну роль) нагороди Шторм року, Splendor Gedanensis від мера міста Ґданська, а також нагороду Gryf від Поморської провінції. DVD-версія «Мадам Кюрі» здобула нагороду Золотий Орфей від Académie du Disque Lyrique в Парижі у 2013 р. Оперу нещодавно виконували у Тяньцзіні (Китай).

Список творів Ельжбєти Сікори включає понад 60 композицій. Її твір буде одним з трьох творів, які репрезентуватимуть Польщу на Всесвітніх Днях Музики (ISCM) у Південній Кореї у 2016 р. Твори композиторки видавали такі видавництва, як PWM, Chant du Monde та Ariadne Verlag. Її музика виконується по всьому світу і є доступна на CD й DVD.

1926999_1091254284229605_2124718371_n

Йорґ Біркенкьоттер народився 1963 р. у Дортмунді. Навчався композиції у Ніколауса Губера і фортепіанного виконавства у Детлефа Крауса та Катеріни Віскерс у Folkwang Universität der Künste в Ессені протягом 1982-1989. Навчання композиції Йорґ Біркенкьоттер продовжив під керівництвом Гельмута Ляхенмана у Державній вищій школі музики і сценічних мистецтв у Штутгарті протягом 1990-1994.

Серед його нагород і стипендій – резиденції у Künstlerhof Schreyahn (1989-1990, стипендія від уряду Нижньої Саксонії) та у Villa Massiom у Римі (1994-1995), перший приз на конкурсі Internationale Gaudeamus Muziekweek в Амстердамі (1992), а також приз Шнайдера-Шотта у Майнці (1994). Його музику виконували в Австрії, Бельгії, Китаї, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Південній Кореї, Швейцарії і США.

Йорґ Біркенкьоттер викладав теорію музики у Музичній школі Дортмунда протягом 1990-2002 р., а також композицію у Вищій в школі музики і сценічних мистецтв у Франкфурті-на-Майні у 2002-2003 р. Як запрошений викладач він викладав композицію в Університеті Hansei у Кунпхо та проводив майстер-клас із композиції в Університеті Yonsei у Сеулі (2005-2006). Йорґ також викладав композицію у Вищій школі мистецтв у Бремені з 2011 р.

Основний творчий доробок Йорґа Біркенкьоттера становлять оркестрові та камерні твори. Його музику видає Breitkopf & Härtel.

12388263_1091254257562941_1662730608_n

Клаус Ланґ народився у 1971 р. у Ґраці (Австрія), і мешкає у Штайріш-Лясніці (Австрія). Він закінчив Університет музики й драматичних мистецтв у Ґраці з відзнакою як композитор та органіст. Його вчителями були Германн Маркус Пресль, Беат Фуррер і Йон Хі Пак-Паан. Клаус Ланґ з 2006 р. викладає композицію у своїй альма-матер у Ґраці. У 2008 р. він викладав на Курсах нової музики у Дармштадті. У 2010 р. Клаус Ланґ отримав композиторську нагороду Andrzej-Dobrowolski-Komponistpreis від уряду Штирії. У його доробку – сучасні опери, музика до театру, твори для хору, камерна й електроакустична музика, музика для органа й твори для оркестру.

Клаус Ланґ любить чай і не любить газонокосарок і Ріхарда Ваґнера. Його музика не є способом для передачі позамузичних змістів, як то емоцій, філософських чи релігійних ідей, політичної пропаганди, реклами тощо. Він трактує музику як вільний і самодостатній акустичний об’єкт. У своїй праці він не використовує звук, а діє як розвідник звуку і дає зву́кові можливість розкрити внутрішні багатства цього явища. Тільки коли звук є лише звуком, його можна сприймати тим, чим він справді є – часовим феноменомозвученим часом. Клаус Ланґ трактує час як основний матеріал композитора і як фундаментальний зміст музики. На його думку музичний матеріал – це час, який сприймається через звук, а об’єктом музики є переживання часу через слухання. Музика – це озвучений (почутий) час.