Відеоперформанс Cycle: «Ще трохи і все скінчиться, але потім почнеться наново»

chernozem.info 25.09.2019
«Все в житті циклічно. Ось ти стоїш на фініші і відчуваєш завершення, аж ось знову приходиш до старту і все починаєш заново» — говорять автори відеоперформансу Cycle
Студенти Visual Communications Professium у школі Projector Женя Лисенко і Сергій Кей створили відеоперформанс в якості свого випускного проєкту. Вони не лише придумали перформанс, але й зняли його без режисерського досвіду.

Відео присвячене розвитку людської особистості: від старту до фінішу. У задум лягла історія трансформацій героя та його внутрішніх переживань у циклі, що вічно повторюється. 
«Нам здається, що все в житті циклічно. Це відео розповідає про один з життєвих циклів, який ми назвали «гонкою за покликанням». Про трансформацію і переживання людини в цій божевільній гонитві. 
image_preview
Можливо, вам знайомий стан в кінці якогось етапу у вашій кар’єрі, повсякденному або особистому житті, коли ви стоїте на фінішній прямій. Ще трохи і все скінчиться, але ось вже знову ви повертаєтеся до старту і все починається заново.
Відеоперформанс синтезує відеомистецтво та перформативне мистецтво, тому основний задум для мене — це зміна глядача. Моє найбільше бажання — дати людям поле для нових роздумів, сумнівів та питань» — говорить авторка проєкту Женя. 
image_preview-1
Що хотіли сказати цим відеоперфомансом
Женя: Мені дуже хочеться, щоб всі ми були трохи більш свідомими, щоб не захоплювалися божевільними гонками в ім’я слави, грошей, любові чи визнання. Мені хочеться, щоб ми просто були. Відчували, де ми і хто з нами поруч. Любили те, що навколо нас, того хто навколо нас, любили себе і своє тіло просто так. Дуже хочеться брати участь лише в тих перегонах, де ми не робимо боляче один одному, де не робимо боляче собі, а просто йдемо своїм шляхом. Можливо, біжимо, шалено й швидко, але це наш шлях, ми його вибрали і ми його любимо — ось що головне. Головне, що в ньому ми любимо все, себе бо сміливі, інших бо вони поруч, саму дорогу бо вона наша.
image_preview-2
Сергій: «Ми виходили з того, що дала нам ситуація. Це наш перший ролик, але ми хотіли зробити все, щоб він виглядав не як перший.
Мені цікавіше не те, що я заклав у цей ролик, а те що побачив глядач. А самим створенням ролика хотілося сказати — пробуйте, експерементуйте, виходьте за рамки звичної роботи. Це допоможе краще зрозуміти, як інших людей (операторів, режисерів, чиї ролі ми виконували в проекті), так і себе» — коментує автор проєкту Сергій. 
image_preview-3

________________________________________________________

  • Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
    Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі