«Все в житті циклічно. Ось ти стоїш на фініші і відчуваєш завершення, аж ось знову приходиш до старту і все починаєш заново» — говорять автори відеоперформансу Cycle.
Відео присвячене розвитку людської особистості: від старту до фінішу. У задум лягла історія трансформацій героя та його внутрішніх переживань у циклі, що вічно повторюється.
«Нам здається, що все в житті циклічно. Це відео розповідає про один з життєвих циклів, який ми назвали «гонкою за покликанням». Про трансформацію і переживання людини в цій божевільній гонитві.
Можливо, вам знайомий стан в кінці якогось етапу у вашій кар’єрі, повсякденному або особистому житті, коли ви стоїте на фінішній прямій. Ще трохи і все скінчиться, але ось вже знову ви повертаєтеся до старту і все починається заново.
Відеоперформанс синтезує відеомистецтво та перформативне мистецтво, тому основний задум для мене — це зміна глядача. Моє найбільше бажання — дати людям поле для нових роздумів, сумнівів та питань» — говорить авторка проєкту Женя.
Що хотіли сказати цим відеоперфомансом
Женя: Мені дуже хочеться, щоб всі ми були трохи більш свідомими, щоб не захоплювалися божевільними гонками в ім’я слави, грошей, любові чи визнання. Мені хочеться, щоб ми просто були. Відчували, де ми і хто з нами поруч. Любили те, що навколо нас, того хто навколо нас, любили себе і своє тіло просто так. Дуже хочеться брати участь лише в тих перегонах, де ми не робимо боляче один одному, де не робимо боляче собі, а просто йдемо своїм шляхом. Можливо, біжимо, шалено й швидко, але це наш шлях, ми його вибрали і ми його любимо — ось що головне. Головне, що в ньому ми любимо все, себе бо сміливі, інших бо вони поруч, саму дорогу бо вона наша.
Сергій: «Ми виходили з того, що дала нам ситуація. Це наш перший ролик, але ми хотіли зробити все, щоб він виглядав не як перший.
Мені цікавіше не те, що я заклав у цей ролик, а те що побачив глядач. А самим створенням ролика хотілося сказати — пробуйте, експерементуйте, виходьте за рамки звичної роботи. Це допоможе краще зрозуміти, як інших людей (операторів, режисерів, чиї ролі ми виконували в проекті), так і себе» — коментує автор проєкту Сергій.
________________________________________________________
- Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.
________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі