1400x90-arthuss-2

Виставка Анатолія Криволапа «Українські Карпати»

29.09.2016

5.10–18.10.2016 Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку живопису Анатолія Криволапа «Українські Карпати».

В експозиції представлена живописна серія, виконана Маестро у 2016 р..

Анатолій Криволап

Анатолій Криволап народився 11 вересня 1946 року в м. Яготин Київської області (Україна).

Отримав класичну фахову освіту – закінчив Державний художній інститут у Києві, але шлях у мистецтві прокладав крізь власне уявлення про колір і відтінок. Після закінчення інституту протягом 15 років вів непублічний спосіб життя – шукав себе у мистецтві, не бажаючи творити в єдиноприйнятому радянському стилі соцреалізму. Упродовж тих років його як митця підтримував польський лікар Рішард Врублевський, з яким художник познайомився у 1978 році і який став не лише власником найбільшої колекції робіт Криволапа, але і його близьким другом.

У 1992–95 рр. Криволап увійшов до мистецького об’єднання  «Живописний заповідник», вплив якого на сучасне українське образотворче мистецтво триває і донині. За наступні двадцять років Анатолій Криволап здобув статус впливового митця, широко відомого в Україні й поза її межами. Його картини виставляються, продаються й колекціонуються у всьому світі.

У 2011 р. художник став лауреатом загальнонаціональної премії «Людина року» у номінації «Митець року». Того ж року Криволап став першим українським живописцем, чия фотографія з’явилася на обкладинці авторитетного журналу «Forbes».

9 березня 2012 р., у 198-му річницю із дня народження Тараса Шевченка, відбулося оголошення і вручення Національної Шевченківської премії. Кращим у номінації «Образотворче мистецтво» комітет Шевченківської  премії назвав художника Анатолія Криволапа з циклом картин «Український мотив». До нього ввійшли 50 абстрактних пейзажів живописця. Загалом цикл складається з семи серій, присвячених розмаїттю та красі української природи – від Кримських гір та Карпат до рідних для художника пейзажів Київщини.

Нині Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. Його роботи входять майже в усі зібрання найвідоміших українських колекціонерів сучасного мистецтва. У 2016 році в Музеї історії Києва відбулася персональна виставка, на якій  було  представлено понад 60 робіт – як із  приватних колекцій, так і зовсім нові картини майстра. Однією з подій великої виставки стала презентація Премії Анатолія Криволапа, яку художник заснував для підтримки талановитої молоді.  Того ж року в межах проекту «UKRAINE. THE BEST» відкрилась виставку «Музейна колекція» у Львові, в історичному музейному комплексі Національного музею імені Андрея Шептицького.

Вернісаж 5 жовтня о 18.00 за адресою:
вул. Десятинна, 13.
Виставка відкрита для відвідування 6–18 жовтня.

Коментарі