Всесвітньо відомий скульптор, 68-річний сер Аніш Капур, представив інсталяцію для обкладинки другого воєнного випуску Forbes Україна (серпень–вересень 2022). Таким чином він хоче сприяти, щоб війна в Україні залишилася у фокусі світової дискусії.
У червні креативний директор Forbes Україна Максим Золоєдов звернувся до кількох найвпливовіших митців з ідеєю колаборації для підтримки України. Як би нереалістично це не здавалося, та сер Аніш Капур виявив готовність долучитися до створення обкладинки нового номера Forbes. Ми йому глибоко вдячні за це.
Що на обкладинці
На обкладинці другого воєнного журналу Forbes Україна – переосмислена Капуром одна з його ранніх робіт, що принесла йому міжнародне визнання – Part of The Red (1000 Names) 1981 року. Меседж скульптури – не можна оцінювати об‘єкт просто дивлячись на відстані, він може виявитися іншим або більшим, ніж ви очікували. Таке трактування вже є вкрай символічним для України, що вдало протистоїть значно більшому супротивнику. Більше того, ця скульптура, як і Україна, демонструє самобутність та ніби створює себе власноруч.
Яка ідея
Коли Аніш поділився з нами цією роботою, він зазначив її нове значення: «Роботи з пігментами, які я зробив – це об‘єкти, що виглядають як айсберги. Вони переважно приховані під землею, штовхають знизу, ніби невидима/незнана сила під землею штовхає цю структуру назовні; це перетворення безформного у форму.
Україні через ганебний напад з боку Росії потрібно буде знайти глибокі та творчі сили, щоб перебудувати й оновити себе. Креативність створює нове. Це сполучна сила людства, діаметрально протилежна руйнівним силам війни та смерті. Я знаю, що дух українського народу виплекає і відновить те, що було зруйновано тиранією. Генеративна сила українського народу з‘явиться знову, щоб зробити нову Україну вільною та відкритою».
Подумайте, як поглибився сенс цього твору за 40 років з моменту створення.
Про автора
Художник спеціалізується на концептуальному мистецтві. Його відомі публічні скульптури включають Cloud Gate (2006, також відомий як «Бін») у Міленіум-парку Чикаго; Sky Mirror, виставка в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку (2006) і Кенсінгтонських садах у Лондоні (2010); «Теменос», Міддл Хейвен, Мідлсбро; «Левіафан» у Гран-Пале в Парижі (2011) та ін.
Капур отримав низку престижних відзнак і нагород: Премію Дуеміла на XLIV Венеціанській бієнале, Премію Тернера та Комісії Unilever у Tate Modern, нагороду Падми Бхушан від уряду Індії та інші. У 2013 році він отримав ступінь почесного доктора Оксфордського університету за заслуги в образотворчому мистецтві.
Про журнал
Новий номер журналу Forbes – це другий воєнний випуск, зроблений до Дня Незалежності України. Редакція ставила за мету зробити об’єктивний зріз українського бізнесу, економіки, держави на шостому місяці війни. У номері ми віддаємо шану жертвам російського вторгнення.
У журналі також:
- Список «30 до 30»: хто відновлюватиме Україну. Вперше у списку представлені військові, крім них – волонтери, співаки, підприємці, «агенти змін».
- Українські «Байрактари»: що собою являє вітчизняна галузь безпілотників та чи допоможе війна стати українському military tech глобальним гравцем.
- «Я ніяк не працюю з травмою, я просто працюю». Жадан і Вакарчук про творчість під час війни.
- Історії «Нової Пошти», Валерія Маркуса, Метінвесту, Всеволода Кожемяка, Олени Зеленської.
________________________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та стиль життя — у книжках:
- «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі». Історія сучасного мистецтва в одній книзі.
- «100 ідей, що змінили мистецтво». Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.
- «Сторітелінг у фотографії: П’ять кроків до створення незабутніх світлин» У цьому воркшопі «від початківця до професіонала» Фінн Білз навчає аматорів і початківців створювати незабутні фотографії та розповіді.
- «Наука дизайну та форми: Вступний курс, який я викладав у Баугаузі та інших школах» Класичний підручник Йоганнеса Іттена.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
Коментарі