1400x90-arthuss-2

Найкреативніше фото виставки газети “День” отримає премію Chernozem

31.10.2015

6 листопада в галереї «Лавра» відкриється вже 17-та Фотовиставка газети «День». Не пропустіть!

Цього року акцент – не стільки на емоційну складову (хоча куди ж без неї), скільки на осмислення подій, які нині переживає Україна. Цьогорічна фотовиставка – це безперервний перетин поглядів. Погляди відвідувачів перетинатимуться з поглядами військових, що дивитимуться на них з бліндажів, окопів, з БТРів і танків, з поглядами політиків (а це вже зовсім інші обличчя, типажі й очі), з поглядами переселенців і волонтерів, митців, дітей… Ця виставка стане своєрідним полілогом, який відбуватиметься між глядачами, фотографами і героями світлин. І, повірте, все буде зрозуміло без слів. Весь драматизм, наш спільний досвід і шлях подолання…

«Якщо «читати» надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це – рівень політики і рівень людського, «сектор живого», звідки бере свої сили українець. Багато є того, що є, власне, назвою однієї з наших книг – «Катастрофи і Тріумфу». До катастрофи я відношу не тільки знімки військових, – розповідає головний редактор «Дня» Лариса Івшина. – Я би сказала, що найбільшою драмою є те, що травмована 20-м століттям людина, якій держава не змогла допомогти, а ще більше на початку 90-х запустила її по деструктивній дорозі, руйнує себе і все навколо. Якщо подивитися на знімок з місця нелегального видобутку бурштину – то це жах, пекло. Це – «Лісова пісня». Реквієм». Або знімок «Апокаліпсис» з лелеками, які стоять посеред випаленого поля. А що буде, якщо вони перехочуть жити з нами поряд? Але… З одного боку – тут дно, апокаліпсис і реальне провалля, бурштинове пекло. А з іншого боку – такі моральні висоти, як на фото, де люди стояли на колінах, зустрічаючи загиблих воїнів».

16 років фотоісторії, 111 виставок у 31 містах України, 702 нагороджені фотографи – це історія Міжнародного фотоконкурсу газети «День» у цифрах. Цього року статистика не менш вражаюча – близько 200 учасників прислали більше 3000 фото. Журі «Дня» відібрало з них 350 найкращих знімків. А уже зовсім скоро, а саме 6 листопада, у Галереї «Лавра» відбудеться офіційне відкриття фотовиставки. За словами члена журі фотоконкурсу, більд-редактора «Дня» Миколи Тимченка, на конкурс прийшло багато робіт із зони АТО, фотографії бійців прислали як професійні фотографи, так і волонтери. «Традиційно багато політичних фотографій, але також багато жанрових знімків звичайного життя, що свідчить про те, що люди не тільки про війну думають», – говорить він.

Окрім постійних номінацій конкурсу – «Події», «Життя, як воно є», «Політика», «Жанрове фото» і «Світ очима дітей», з’явилися й нові. Так окрема номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» тепер включає у себе підномінації: «Я реформую країну!», «Новий Донбас», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації «Птахи водойм». Найкреативніше фото буде нагороджено спеціальною премією від Chernozem.

Фотографії, представлені на фотовиставках «Дня», часто називають пророчими. Тож, можливо, і цього разу ви побачити не лише те, як Україні прожила цей рік, а й те, як вона проживе рік наступний.

Виставка проходитиме у галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1) з 7 по 15 листопада. Вхід вільний.

З питань акредитації слід звертатися: (044) 303-96-21,

e-mail: marketing.theday@gmail.com

Теми photo

Матеріали на схожі теми

** FILE ** Keeble and Shuchat Photography salesman Jeff Alford puts a roll of 200 ASA Kodak Gold 200 film into a Pentax IQ Zoom 130m camera at his store in Palo Alto, Calif. in this Aug. 1, 2006 file photo.  Eastman Kodak Co., rounding the final bend in a four-year digital overhaul, swung to a $37 million profit in the third quarter Thursday, Nov. 1, 2007, as digital revenue almost tripled and wider profit margins overshadowed a slight drop in overall sales. (AP Photo/Paul Sakuma, file)
News 12.01.2018

Криптовалюта от компании Kodak

Stacy Vorozhko 1593
1620
News 21.12.2017

«Prince Pre Fame». Фотокнига о Принсе

Stacy Vorozhko 1377
1333002927_annie-leibovitz-2
News 15.12.2017

Фотокурс Энни Лейбовиц за $90

Stacy Vorozhko 2170
aleksey-samoylenko-pismennost-i-simvolizm
Collection 12.12.2017

Алексей Самойленко: Трипольцы

Viktor Griza 2434
ЩЕ

Коментарі