Замах на мистецтво: Гентський вівтар

chernozem.info 23.03.2018

Арт-детектив Григорія Козлова «Замах на мистецтво» буде виданий ArtHuss 5 квітня. Одинадцять гостросюжетних історій про те, як політика, жага наживи та особисті вподобання впливали на долю відомих шедеврів. Справа друга – Гентський вівтар.

gent

Цікаві факти:

  • Саме Гентському вівтарю відводилася ключова роль в «Музеї Фюрера» – цією будівлею, власноруч спроектованою Гітлером, диктатор хотів прикрасити своє рідне місто Лінц і перетворити його в центр світової культури.
  • Після розгромлення нацистів Гентський вівтар абсолютно випадково знайшли «музейному місті» – в шахтах з ідеальним мікрокліматом для витворів мистецтва. Американському офіцеру-мистецтвознавцю Роберту Посею проговорився німецький дантист, коли американець лікував у нього зуби.
  • Фінально в Бельгію Гентський вівтар повертався на звичайній вантажівці – через грозу літак з вівтарем збився зі шляху і на останніх краплях пального приземлився на військовій авіабазі в 100 км від Брюсселя. Звідти кілька солдатів доставили його в королівський палац на тому єдиному транспорті, який змогли знайти.

Це тільки невелика частина загадкових та часто драматичних історій, які пережив шедевр Ван Ян Ейка, який по праву вважається «родоначальником живопису, створеного людством за останні п’ятсот років». Передзамовлення доступне на сайті ArtHuss.

Матеріали на схожі теми

Коментарі