Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Замах на мистецтво: міф про Ван Гога

chernozem.info 29.03.2018

Чому ми знаємо Ван Гога як геніального безумця? Звідки інформація, що він повністю відрізав собі вухо? Як виникла думка, що цей художник був дуже бідним і мало не святим?

van_gog2

У своєму арт-детективі «Замах на мистецтво» Григорій Козлов вказує ім’я головного міфотворця – це мистецтвознавець та арт-дилер Юліус Мейер-Грефе. Йому потрібен був ідеальний художник-революціонер і він його створив.

Ось як розвивались події:

Міф про Ван Гога набирає нових обертів після публікації роману Ірвінга Стоуна «Жага до життя». Легенда настільки змішалася з дійсністю, що коли в середині тридцятих років група журналістів поїхала по «вангогівських місцях» розпитати очевидців, люди повторювали неіснуючі факти – у відповідності до міфу.

У 1956 році режисер Вінсент Мінеллі зняв фільм за романом Ірвінга Стоуна «Жага до життя». Фільм отримав премію «Оскар» і остаточно переконав усіх у міфі про безумного генія.

Щоб зупинити натиск міфу племінник Ван Гога Вінсент-молодший передав декілька сотень робіт, що залишилися в сім’ї, в дар Голландії – з умовою, що буде створено центр дослідження творчості Ван Гога. Так виник знаменитий музей Ван Гога в Амстердамі.

Про те, наскільки міф кардинально відрізняється від реального життя Ван Гога, а також як він вплинув на популярність митця – можна читати у арт-детективі «Замах на мистецтво», який видавництво ArtHuss представить 5 квітня. До 30 березня можливе передзамовлення зі знижкою 20%!

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі