5 квітня видавництво ArtHuss представить арт-детектив Григорія Козлова «Замах на мистецтво». Перша з одинадцяти резонансних справ у царині мистецтва – «Мона Ліза» Леонардо.
Цікаві факти:
- Перший консул Французької республіки генерал Бонапарт прикрасив нею свою спальню в палаці Тюїльрі. Наполеон нічого не розумів у живописі, але високо цінував Леонардо.
- Саме «Джоконді» криміналістика зобов’язана остаточною перемогою дактилоскопії, а злочинці всього світу, що лінувались працювати в рукавичках – роками в’язниці.
- Одним з підозрюваних у крадіжці «Джоконди» з Лувру в 1911 році став Пабло Пікассо. Оскільки він вважав первісних художників попередниками кубістів і завжди хотів мати їх твори перед очима.
- У 1962 році «Джоконда» звела нанівець напруженість у відносинах між США та Францією. Жаклін Кеннеді була особистою покровителькою «Мони Лізи» під час її візиту до США – на цей час рейтинг популярності Жаклін Кеннеді перевищив рейтинг її чоловіка.
Цілісна історія про те, як «невеликий за розмірами портрет не дуже красивої і скромно одягненої жінки» став картиною з картин, яка впливала і продовжує впливати на митців, політиків і бізнесменів – у книзі Григорія Козлова «Замах на мистецтво». Передзамовлення доступне на сайті ArtHuss.
Коментарі