Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Замах на мистецтво: справа Ротко

chernozem.info 30.03.2018

Художник, завдяки якому –  разом з Джексоном Поллоком та Віллемом де Кунінгом – Америка вперше з’явилась на світовій карті образотворчого мистецтва. Авантюрист, який вважав, що створювати мистецтво «наважуються тільки відчайдушні хлопці». Марк Ротко – перший художник США, який став уособленням американської мрії.

На вершині слави та багатства художник вчинив самогубство. Що вплинуло на цю трагедію? Як розвертались події зі спадком Ротко? Чому після цієї історії діловий світ надовго відвернувся від компанії «Мальборо»? В арт-детективі «Замах на мистецтво», який буде виданий ArtHuss 5 квітня, справі Ротко присвячена ціла глава.

rotko

В той день, коли художник вчинив самогубство, компанія «Мальборо» мала відібрати у нього частину робіт для продажу – він був пов’язаний з нею контрактом.

Юна студентка Кейт Ротко неймовірними зусиллями переконала прокуратуру звернути увагу на справу батька. Вона зійшлася в битві з некоронованим королем сучасного на той час мистецтва, власником компанії «Мальборо» Френком Ллойдом. Його кредо виражалася в двох фразах «Я ніколи не підписую ніяких паперів», «Я колекціоную гроші, а не мистецтво».

Суд постановив, що збиток, нанесений виконувачами духівниці та компанією «Мальборо» фонду Ротко і дітям художника становить 15,3 млн доларів, і засудив їх до виплати цієї суми в різних частинах.

Своїм успіхом справа Ротко зобов’язана помічнику прокурора Гарольду Харроу – лисуватому чоловіку в окулярах та вусами-щіточками, одягненому в скромний, пом’ятий костюм. Він не тільки почав розслідування, а й домігся виконання рішення суду.

Ще більше подробиць – у книзі «Замах на мистецтво» Григорія Козлова. Попереднє замовлення на видання зі знижкою 20% продовжено до 05.04.18!

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі