1400x90-arthuss-2

Замах на мистецтво: як продавали картини з радянських музеїв

chernozem.info 05.04.2018

Предмети мистецтва з радянських музеїв продавали масштабно та бездумно. Ще за часів Леніна була постанова, що «музеям треба залишити тільки необхідний мінімум», а лозунг «Тракторну колону за одного Рембранта» багатьма сприймався як заклик до дії. Як, кому та скільки було продано – в черговій главі арт-детективу Григорія Козлова «Замах на мистецтво».

russian_museums1

Цікаві факти:

  • Міністр фінансів США Ендрю Меллон зробив в 1935 році найбільшу одноразову покупку мистецтва за всю історію людства: він придбав 21 картину з Ермітажу за 6,6 млн доларів. Зараз вони становлять ядро Національної галереї у Вашингтоні: «Мадонна Альба» Рафаеля, «Благовіщення» Ван Ейка, «Поклоніння волхвів» Боттічеллі, «Венера перед дзеркалом» Тиціана.
  • За наказом міністра культури СРСР картина Малевича «Динамічний супрематизм» була вилучена з Третьяковської галереї і була обміняна на 2 підробки.
  • Всього за перші роки п’ятирічок вдалося, за офіційними даними, виручити за шедеври з радянських музеїв 22 млн. Рублів. Експерти вважають, що було продано як мінімум на 40 мільйонів рублів.

Прочитати історію розпродажу об’єктів мистецтва з радянських музеїв можна в арт-детективі Григорія Козлова «Замах на мистецтво». Оформити замовлення можливо на сайті видавництва ArtHuss.

Автор: Татьяна Харчёва

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі