1400x90-arthuss-2

Запальний арт. Виставка «Сучасне мистецтво вогню України – 2018» у Центральному Будинку художника

chernozem.info 07.05.2018

27 квітня у виставкових залах Центрального будинку художника відкрилась Друга всеукраїнська виставка «Сучасне мистецтво вогню України (кераміка, скло, метал) – 2018». Ініціаторами, а також одними з кураторів виставки є Володимир Балибердін та Галина Дюговська. В Спілці художників України не здійснювалось подібних ініціатив аж до 2015 року, коли вперше була втілена в життя ідея показати українське «мистецтво вогню».

imgp3417

На третьому поверсі Центрального будинку художника розмістилось понад 400 робіт, авторства 150-ти провідних і молодих майстрів сучасного професійного «мистецтва вогню» з усіх регіонів України, зокрема, таких міст як Київ, Львів, Полтава, Дніпро, Запоріжжя, Луцьк, Рівне, Ужгород, Тернопіль, Одеса.  Кожен з них демонструє цікаві експериментальні пошуки неповторними засобами художньої виразності сучасного «мистецтва вогню» в різноманітних авторських стилях і техніках:  ліпленої та гончарної кераміки, гутного скла, ковальства, ювелірного мистецтва, емальєрства.

imgp3771

Володимир Балибердін, член НСХУ, куратор виставки:

«Впродовж останніх 30-ти років подібних проектів в Україні не відбувалося. Художники декоративно-прикладного мистецтва залишалися «в тіні», а їх роботи не доходили до глядача – їх можна було побачити лише десь в останніх залах і на останніх сторінках. Потрібно, щоб художники зрозуміли, що вони важливі, і щоб це зрозуміла держава».

imgp3820

Галина Дюговська, член НСХУ, кураторка виставки:

«Це національний проект. Вік наших учасників: від 22 до 80 років. На виставці широко представлені регіони. Маємо також роботи учасників з Криму (вони передали свої роботи, самі не змогли приїхати) та з Донецька. Представлено трохи більше, ніж 400 робіт від близько 150 учасників. Задіяні всі виставкові зали. Роботи створені у напрямках скло, метал та кераміка».

imgp3840

Зоя Чегусова, член НСХУ, мистецтвознавиця, кураторка виставки:

«Над створенням проекту працювала потужна команда однодумців та професіоналів своєї справи. У виставки 8 кураторів, кожен з яких відповідає за свій напрямок. Важливо, що ми всі мали однакові погляди на критерії оцінки творів, зокрема – образно-пластичне новаторство і рукотворну якість. Ми намагались відібрати несхожі одна на одну роботи, які виконані в авторському стилі та техніці, та об’єднати все в гармонійну експозицію».

imgp3408 

Основними напрямками виставки є об’ємно-просторова пластика, панно, станково-декоративні композиції, декоративні посудини, арт-об’єкти для оздоблення архітектурного простору в матеріалах кераміки, скла, металу. Серед авторів робіт: Володимир Балибердін, Марко Галенко, Олеся Дворак-Галік, Юрій Мусатов, Стас Кадочніков, Хайдурова Віта, Кишкан Соломія, Степан Андрусів, Додій Ксенія, Павлишін-Святун Тетяна, Олександр Бородай, Листа Ганна, Хижинський Володимир, Ніколаєв Михайло, Марчук Степан, Дублін В’ячеслав, Міміношвілі Гія, Портнова Ліза, Кириченко Андрій, Онищенко Володимир, Іванов Володимир, Ільїнський Андрій, Гибаленко Світлана, Овчарик Євген, Томашевська Віра та інші.
imgp3577

Зоя Чегусова, член НСХУ, мистецтвознавиця, кураторка виставки:

«На виставці представлені роботи професійних художників, які здобували свою освіту у ВНЗ – тут є майже всі школи та міста України. Відкриттю виставки передувала дуже довга та напружена робота, проте у художників був стимул працювати та створювати нові роботи, аби продемонструвати їх на цьому проекті. Разом з тим, вони продовжували шукати та знаходити себе у мистецтві. Ця виставка також дала можливість відкрити багато нових імен середньої та молодої генерації. Тобто, «мистецтво вогню» не згасло за три роки, які пройшли з моменту Першої всеукраїнської виставки, і продовжує запалювати митців натхненням і наснагою. Коли ви подивитесь роботи, то зрозумієте, що усі ці автори – люди «з вогником» – енергійні, завзяті, креативні».

imgp3773

Декоративне мистецтво є важливою складовою творчого потенціалу візуального мистецтва України початку ХХІ століття. Його левова частка належить ділянці «мистецтва вогню», яке включає в себе такі види як художня кераміка, скло, метал, що цікаві глядачу нескінченним розмаїттям форм і барв, втілених у неповторних образно-пластичних рішеннях.

 

Галина Дюговська, член НСХУ, кураторка виставки:

«На щастя, зараз в світі змінюється концепція сприйняття декоративно-прикладного мистецтва – воно виставляється на аукціонах, продається майже на рівні з живописом та скульптурою. Митці, які багато подорожують, бачать, як сприймається декоративне мистецтво за кордоном та вже перелаштовуються на цю тенденцію і нам би хотілось, аби в Україні відбувалось те ж саме».

imgp3643

Марко Галенко, член НСХУ, куратор виставки (підрозділ художньої кераміки):

«Виставка «Сучасне мистецтво вогню України» відбулась. Це друга виставка, вона вже стала традиційною, та буде проводитись раз на три роки. Якщо порівнювати з попередньою, то цього разу прослідковується тенденція до омолодження учасників. Відрадно, що все більше студентів, випускників творчих вузів, бажають продемонструвати свою майстерність, завоювати персональне місце у плеяді майстрів.

В залах завжди багато людей. Це можна пояснити тим, що експозиція різноманітна, тут представлено багато художників різних шкіл. Зростає загальний рівень майстерності, бажання експериментувати, шукати свої індивідуальні шляхи творчого зростання. Виставка продовжується, тож, будь ласка, відвідайте її, запросіть своїх друзів, поділіться емоціями. І вже можна замислюватись над тим, який резонанс викличе наступна виставка кераміки, скла та металу».

 

Враження після відвідування виставки залишаються потужні та розмаїті: будьте готові витратити не менше години на прогулянку третім поверхом Центрального будинку художника, адже кількість робіт вражає – вони різні та неповторні, кожна авторська техніка унікальна. Виставка пропагує нову концепцію сприйняття декоративного мистецтва та розвінчує усталені стереотипи, пов’язані з цим видом мистецтва. Відвідати виставку «Сучасне мистецтво вогню України (кераміка, скло, метал) – 2018» у Центральному будинку художника (3 поверх) можна до 13 травня 2018 р. включно.

Автор: Дар’я Біленко

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі