Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

У Канівському музеї Тараса Шевченка повісили «Заповіт» шрифтом Брайля

chernozem.info 17.09.2019

Люди з вадами зору зможуть прочитати твори Шевченка руками

Відеокейс проєкту: https://youtu.be/gOIGB-0-g6g
Поручні на сходах до музею Шевченка, що у Каневі, тепер оснащені табличками з віршами поета, виконаними шрифтом Брайля. Адміністрація музею також дозволила людям з вадами зору «оглядати» деякі експонати руками, щоб побачити їх. А на стіні музею поруч із 133 версіями «Заповіту» різними мовами світу з’явилася 134-та — шрифтом Брайля.
image_preview
Дизайнер Дмитро Ліховий використав свій випускний проєкт на курсі Visual Communications Professium у школі Projector для того, щоб допомогти людям з вадами зору. Він спроєктував таблички, які описують всі музейні експонати та дають можливість прочитати вірші Кобзаря на дотик. 
«Проблема людей, що не бачать, сама по собі невидима. Після консультацій з Українським товариством сліпих я зрозумів, що сліпі люди стали невидимими для українців, бо не виходять з домівок, адже світ назовні не пристосований до їхніх потреб. Мені хотілося привернути увагу до проблеми та запропонувати креативне рішення» — каже автор проєкту. 
image_preview-1
За неофіційною статистикою в Україні більше 300 тис. людей, що позбавлені можливості бачити з народження або через хворобу. Це трохи менше 1% громадян країни — здається, що зовсім мало, але такою ж є кількість населення Черкас, Чернігова або Сум. 
«Наше завдання зробити світ гостинним і зрозумілим для людей з вадами зору. Завдяки табличкам вони зможуть відчути характер Кобзаря краще, ніж зміг би розповісти будь-який гід. Але найголовніше — ті, хто не можуть побачити, нарешті відчують, що тут про них думають і піклуються». — каже автор проєкту «Світогляд». 
Жовтий — це всесвітній код для людей з вадами зору. Ті, хто має 5-10% зору, розуміють, що ця яскрава пляма — це коммунікація з ними і до них. 
image_preview-2
«Нарешті наші світи почнуть перетинатися і для 150-200 тис. туристів щороку комунікація з сліпими буде знайомим явищем. Сподіваюсь, що цю акцію підтримають й інші установи. Адже колись і пандуси були дивиною», — каже Дмитро.
Найкращий спосіб підтримати проект — зробити його видимим. Поширюйте відео з youtube або Facebook зі сторінки автора, щоб інші теж могли бачити.
Проєкт став фінальним завданням в рамках річного курсу Visual Communications Professium у школі Projector. Завданням студентів було розробити й реалізувати соціально важливий і корисний для інших людей проєкт.  

Art. Management. Curation — курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві.
Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар’єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами. А також усім, хто хоче дізнатися, як готувати мистецькі проекти з нуля. Старт курсу 30-го вересня.

Animation basics — практичний курс із вивчення основ анімації. Освоївши фундаментальні принципи руху, зможете створювати виразну анімацію у 2D, 3D, кіно, мультфільмах, стоп моушні, геймі та моушн дизайні. Старт курсу у січні 2020.

Якщо ви хочете створювати персонажів, якому повірять, як собі — вам на курс Animation. Body mechanics. Три місяці на те, щоб зрозуміти, як працює анімаційна фізика: впізнаваність рухів та ритмів, механіка та мова тіла, експерименти з вагою, додержання балансу. Старт курсу 22 жовтня

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі